Понеділок, 27 Березня

Куди поїхати біля Львова: Блакитне озеро або кам’яний кар’єр в Турці

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Загублене серед львівських Карпат маленьке містечко Турка. Це столиця Бойківщини, місто дерев’яних церков та синагоги-фортеці, неспішна і велична… а також маловідомий Кам’яний турківський кар’єр. Турка безумовно заслуговує на вашу увагу.

Кам’яний кар’єр називають Блакитним озером через його красивий колір. Кар’єр розташований у невисоких горах Турки і з висоти виглядає не менш чарівно, ніж зблизька. Найкраще їхати у Турку на кар’єр у теплу сонячну погоду – тоді водойма має насичений блакитний колір. А взимку гарно замерзає, коли сніг обвисає на схилах гори.

Купатися у кар’єрі заборонено, тому що він глибокий (до 20 м) та небезпечний. Таким є рішенням виконавчого комітету Турківської міської ради від 11.06.2020 року.

Водойма доволі велика. Довжина майже 150 м, найширше місце має 50 метрів.

Проте, відпочити на березі та зробити красиві фотографії – в цьому ніхто вас не зупинить. А свою подорож до кар’єру можна продовжити прогулянкою у Турці, де розташовані бойківські дерев’яні церкви та старовинні будиночки.

У 1960 році у Турці розпочав роботу механізований кам’яний кар’єр, що постачав підприємствам області будівельне каміння і щебінь. Кам’яний кар’єр був оснащений потужною технікою, мав свою електростанцію, а для кращого транспортування продукції кар’єру до нього було навіть підведено залізницю. У 1966 році тут добувалось близько 20 тис. кубометрів будівельного каменю і 40 тис. кубометрів щебеню.

Знаходиться у місті Турка, Турківський район в 130 км від Львова. На гугл картах точну локацію можете знайти за назвою “Турківський кар’єр”.