Хіт поп-гурту змусив меломанів вивчити українську в соцмережах

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Український поп-гурт KAZKA спричинив новий флешмоб у соцмережах Instagram та TikTok (раніше відомій як Musical.ly). Куплет та приспів з їхнього хіта «ПЛАКАЛА» масово переспівують користувачі, для яких українська мова не є рідною — з Білорусі, РФ та Казахстану. Про це розповідає Na Chasi.

Що відбувається

Трек KAZKA під назвою «ПЛАКАЛА» із доволі простою мелодією, що «чіпляє», та приспівом, який запам’ятовується, швидко став хітом YouTube навіть в аудіоверсії. Згодом вийшов офіційний кліп, який теж блискавично набув 500 тис переглядів. Протягом декількох тижнів в Instagram та TikTok розгорнувся флешмоб, у якому переважно дівчата переспівують хіт українського гурту. Особливість флешмобу в тому, що він був запущений користувачами з Білорусі, РФ та навіть Казахстану. Переважна більшість із них ніколи не говорили українською і навіть не володіють нею в повному обсязі. Відтак хіт українського поп-гурту став для них чи не першою спробою вивчити українську мову — а «хайповість» самого флешмобу спрацювала для популяризації української мови та музики за кордоном краще за усі зусилля Мінінформполітики чи інших подібних офіційних структур.

Також у соцмережі Instagram можна знайти щонайменше 2,4 тис роликів з тематичним тегом — більшість із них записані користувачами з РФ, Білорусі та Казахстану, у деяких виконавців кавер-версій надзвичайно помітний акцент.

Подібний флешмоб розгортається й у мережі відеошерінгу TikTok — вона відома надзвичайно великою кількістю так званих lip-syncing video (де підлітки та молодь роблять танцювальні ролики, рухаючи губами під музику улюблених виконавців), а також відеокаверів та челенджів на краще виконання улюбленої пісні. Тут за тематичними тегами можна знайти близько сотні роликів, в основному створених користувачками з РФ, які взагалі не знають української мови.

View this post on Instagram

#kazka – #плакала Когда выкладывала в сториз месяц назад, никто толком этой песни и не знал, но вот свершилось!🙌🏼😂 и сразу несколько человек написали про неё. . Да простит меня ридна Украина за придуманные слова…да и вообще все подписчики, за то, что пропала так надолго🙏🏼 Люблю❤️ . . . . . . #дитябогемы#кавер#сингер#песни#rucover#russiansingers#cover#ringtone#фадеевуслышит#fun#voice#голос#covertalant#янамузтв#tiktok#followme#конкурс#rutalant#musicru_tv#rington_tv#singer#russia#model#love#blogger#girl
—————————————
@rucover @Cover_talant @russiansingers @ru.xaxa @ringt0n @rington_tv @musicru_tv @singer.ru @dag.bosss

A post shared by Maria Pakshina (@ditya_bohemia) on

Ще таке є, для прикладу:

View this post on Instagram

#космос_поёт #kazkaплакала

A post shared by 🌌 Kosmos Ksenia 🌌 (@ksyushakosmos) on

Українізація успішно котиться й просторами YouTube: кавери від відомих у північно-східних сусідів інстаблоґерів теж набирають значну кількість переглядів.

Хіт гурту KAZKA увійшов до топового переліку треків, які найчастіше шукають за допомогою Shazam та слухають на провідних музичних онлайн-сервісах.

Share.