Середа, 18 Вересня

«І будуть люди»: найцікавіші факти про легендарний серіал

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Цієї восени на українське телебачення вийшов 12-серійний фільм за романом українського письменника Анатолія Дімарова “І будуть люди” (1964 — 1968). Серіал став настільки відомим, що його переглянули мільйони українців по всьому світу.

Він побудований у формі саги і крізь призму життя звичайних людей показує турбулентні етапи ХХ століття: Першу світову вiйну, ревoлюцію, прихід радянської влади.

10 цікавих фактів про історичну сагу І будуть люди:

1. Робота над проєктом тривала цілих 5 років. Початок її прийшовся на 2015, коли FILM.UA Group підписала угоду щодо екранізації роману з удовою письменника Євдокією Дімаровою. Анатолій Дімаров пoмeр влітку 2014 року у віці 92 років.

2. Режисер Аркадій Непиталюк після успіху кінофільмів Кров’янка і Припутні не збирався повертатися до роботи в телесеріалах, але закохався у проєкт. Щоправда, він погодився стати його режисером з другого разу: «Для мене серіал І будуть люди цінний перш за все тим, що ця історія покаже сучасним українцям, як їхні діди-прадіди зуміли вижити й залишитись людьми за нелюдських обставин. Це буде потрібним та корисним прикладом для сьогодення», — зазначив режисер.

3. У серіалі знялися понад 120 акторів. Кастинг проходив по всій Україні. Окрім Києва, актори приїздили зі Львова, Тернополя, Миколаєва, Дніпра, Харкова, Запоріжжя, Івано-Франківська, Ужгорода, Одеси та інших міст.

Фото: FILM UA

4. Автор роману Анатолій Дімаров на власні очі побачив турбулентні події початку сторіччя, був очевидцем. Мати з маленьким Анатолієм та його братом Сергієм мусила покинути рідне село та змінити прізвище, рятуючись від розкуркулення. Вона і є однією з героїнь і книги, і фільму.

5. Музику для серіалу написав молодий і надзвичайно талановитий композитор Роман Черенов, відомий як Morphom. А дві головні пісні, які стали лейтмотивом, створив українсько-німецький фольк-джаз гурт LELEKA. Ці композиції – варіації української народної пісні Зозуля.

6. Спеціально для проєкту була побудована унікальна локація — хутір Івасют. Він розмістився у мальовничій місцевості на Київщині біля села Барахти. Для проїзду техніки навіть довелося прокласти туди дорогу і витратити на це 20 тонн щебеню.

7. Локація жила життям справжнього українського села — у період зйомок там тримали коней, свиней, гусей, курей, собак. Також у серіалі знявся справжній віл.

8. Дно водойми, куди за сценарієм мали падати актори, задля безпеки попередньо вивчали водолази.

9. Протягом знімального процесу було організовано три постановні пoжежі. Одну з хат спеціально побудували лише для того, щоб ефектно її спалити. Це сталося у ніч на свято Геловіну.

Фото: FILM UA

10. Костюмерний цех використав біля тисячі костюмів і понад 10 літрів фарби, аби надати їм фактури.

До речі, всі серії можете переглянути за цим посиланням .