П’ятниця, 19 Квітня

“Голгофа” на Львівщині. У Страдчі є гора, яку прирівнюють до святинь Єрусалима

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Паломники та просто мандрівники навіть нині розповідають про особливу атмосферу, яка панує у Страдченських печерах, розповідає ТСН.

Неподалік від Львова є маловідоме, але цікаве село Страдч із однією з найстаріших святинь України. Про неї мало хто знає, однак церква Успіння пресвятої Богородиці має старовинні печери, де, подейкують, бачили саму Діву Марію.

Розташовуються печери у крутому схилі Страдчанської гори. За переказами, монастир тут був створений у XI столітті ченцями-вихідцями із Києва.

commons.wikimedia.org/Мокрицький Павло

В одній з легенд розповідається, що у цих печерах переховувались люди під час монголо-татарської навали. Але одного разу їх помітили загарбники й, розпаливши багаття, спалили усіх. Згодом ченці монастиря та люди, які вижили, почали молитися про спасіння душ загиблих і їм, ніби, явилась Божа матір. Ця історія довгий час передавалась із уст в уста, а в XV столітті, на згадку про трагічні події, було засновано Страдчанську печерську лавру.

Паломники та просто мандрівники навіть нині розповідають про особливу атмосферу, яка панує у печерах.

Страдчанська печера © Мокрицький Павло

Страдчанська печера © Neovitaha777

Страдчанська печера © Dmytro Chapman

Варто додати, що святість Страдчанської гори та храмів підтвердив навіть Папа Римський Пій XI. Він надав храму Успіння Пресвятої Богородиці повний відпуст на кожний день у році за умови доброї сповіді, відбутої літургії та Пресвятої Євхаристії у Страдецькому храмі. Крім цього, Пій XI дозволив створення на горі Хресної дороги з Єрусалимськими відпусками. Тобто, тут відтворено символічний шлях, який Ісус Христос пройшов до Розп’яття на Голгофі. Тут він фактично за духовним значенням прирівняний до Єрусалимського шляху.

Село Страдч розташовується обабіч траси Львів – Яворів. Зі Львова до святого місця можна дістатись громадським транспортом чи автомобілем. Нижче на карті зображено пішоходний маршрут до Страдницької печери, хресна дорога та церкви на горі.