Вівторок, 30 Травня

Google запустив віртуальні 3D-тури для п’яти українських оперних театрів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Google Україна і Міністерство культури запустили віртуальні 3D-тури по п’яти українським оперним театрам. Запуск проекту відбувся в дні, коли Національна опера України відзначає 150-річний ювілей.

3D-проект дозволяє здійснити віртуальну подорож (theatres.authenticukraine.com.ua), яке дає можливість ознайомитися з унікальною архітектурою оперних театрів, зазирнути за куліси, відчути дух і атмосферу театру і побувати в тих місцях, які зазвичай закриті для відвідувачів.

В рамках проекту можна зробити віртуальні тури по таким українським театрам:

● Національний академічний театр опери та балету України імені Тараса Шевченка,

● Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької,

● Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Ольги Кобилянської,

● Одеський національний академічний театр опери та балету,

● Київський національний академічний театр оперети.

Львівський національний академічний театр опери та балету

“Проект створений в рамках кампанії Автентична Україна, який вже включав в себе віртуалізацію дерев’яних церков ЮНЕСКО і музеїв під відкритим небом”, – заявив міністр культури Євген Нищук.

Для того щоб почати свою подорож, потрібно вибрати один з п’яти театрів, і за допомогою простої навігації і голосового супроводу на трьох мовах – українській, російській і англійській – ви дізнаєтеся багато цікавого про історію та життя українських оперних театрів.

Спеціально для сайту було відзнято більше 300 панорам в найцікавіших місцях будівель театрів, а також відео у форматі 360 градусів.

Здійснити екскурсію операми можна на смартфоні, планшеті або комп’ютері, а щоб зануритися в театральну атмосферу ще повніше, можна використовувати окуляри віртуальної реальності.

Віртуальна екскурсія, яка стала можливою завдяки високотехнологічній зйомці, дозволяє скласти враження про театри в цілому і розглянути найдрібніші деталі. Ви можете зайняти місце в перших рядах залу для глядачів і повністю окунутися в атмосферу, панує в опері. Крім того, у вас буде унікальна можливість зазирнути за лаштунки театрів, а також подивитися на глядацьку залу зі сцени, відчувши себе в ролі оперної прими.