Вівторок, 28 Листопада

Доставка з Китаю: її особливості та від чого залежить ціна

Китай на крок попереду всієї планети. Різноманітний асортимент, хороша якість та низька ціна приваблюють українських підприємців. Розповідаємо, як відбувається доставка товарів з Китаю та як формується вартість на послугу.

Способи доставки з Китаю

Для перевезення товарів використовують поїзди, літаки та судна.

Авіадоставку вважають найшвидшою, але одночасно вона найдорожча з усіх варіантів. На жаль, підприємці, що тільки починають бізнес з Піднебесною, не можуть дозволити собі перевозити літаком. Цей спосіб підходить середньому або великому бізнесу. Більш того, авіадоставка – оптимальний варіант, коли потрібно транспортувати високомаржинальні, високоліквідні та трендові китайські товари, а також тестові партії чи швидкопсувні товари. Літаком частіше за все везуть продукти, екзотичні фрукти, електроніку, запчастини, косметологічне обладнання.

Але сьогодні все більше підприємців віддають перевагу у перевезенням морській контейнерній доставці. Термін перевезення 55-60 днів, але ціна за доставку найнижча. Тільки подумайте, перевезення морем в чотири рази дешевше, ніж авіадоставка. Тому доставка морем на першому місці серед логістичних послуг.

Є два типи відправки вантажів морем: коли повністю заповнений контейнер (FCL) або часткове заповнення – збірний вантаж, що складається з різноманітних товарів від кількох замовників (LCL) .

Залізнична доставка більше підходить для промислових замовлень – вугілля, камінь, пісок. Відправляти одяг залізницею немає сенсу.

Як формується вартість доставки

На логістику вантажу, в першу чергу, впливають габарити товару – розмір, вага, кількість. Отримавши ці дані, логіст може почати робити розрахунок вартості.  Крім цього, детальний опис вантажу дає можливість підібрати правильний код для подальшої оплати митних вантажів.

Отже вартість доставки з Китаю безпосередньо залежить від таких чинників:

 • вид вантажу
 • фактична вага
 • упакування
 • митні умови
 • ціна страхування
 • об’єм вантажу в м3
 • час доставки
 • вид доставки
 • індивідуальні особливості доставки

Наскільки корисний онлайн калькулятор

Калькулятор доставки з Китаю є на багатьох сайтах. Він допомагає підприємцям дізнатися приблизну вартість доставки. Але зверніть увагу – це дуже приблизна сума розрахунку, бо вона не включає важливі аспекти. Наприклад, збори та митні платежі залежать від виду товарів.

Навіть, якщо ви розрахували ціну на онлайн калькуляторі, вам все рівно буде потрібна консультація логіста. Правильно проводити розрахунок ще під час закупівлі товару. Це дасть об’єктивну інформацію, наскільки вигідною є угода.

Нюанси у вартості доставки

Дуже часто початковий розрахунок вартості доставки не відповідає остаточній ціні доставки. Вона може бути вища, або навпаки – нижча. Чому? Справа у некоректних даних та, як наслідок, розрахунках.

 • постачальник надав некоректні дані до початку виробництва
 • постачальник переупакував товар (поставив вантаж на палет)
 • постачальник розфасував товар, тому його стало більше
 • постачальник зробив заміри однієї коробки, а не партії

Як бачите, тільки повноцінна інформація від постачальника дозволить правильно прорахувати вартість доставки з Китаю в Україну. Ще краще, доручити це питання професіоналам, які мають досвід у роботі з Піднебесною.

Компанія M3Cargo з 2010 року доставляє вантаж українським підприємцям. Фахівці для кожного замовлення роблять індивідуальний комплекс розрахунків. Це дозволяє найбільш гнучко і точно сформувати вартість доставки.