Чудотворне місце: відпустка з італійськими пейзажами в одеському селі Санжійка

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Освіжаючий морський бриз, південне сонце, чистий оксамитовий піщаний пляж і лагідне Чорне море. Це Одещина, село Санжійка. З високих обривів відкривається краєвид на чудові панорамні пейзажі. Це місце, де можна забути про проблеми і просто радіти світанку, ясному небу і теплій воді. Тут можна влаштувати спокійний відпочинок та незабутню фотосесію.

Ситуація із коронавірусом зруйнувала плани багатьох на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку залізничного чи автотранспорту. Проте це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями.

Саме цей напрямок цього року один із найкращих!

Цього разу пропонуємо відпочити на мальовничому узбережжі, яке не поступається за красою італійським краєвидам – у селі Санжійка, що на Одещині.

Санжійка – маленьке село в Одеській області, що розташоване за 40 кілометрів від Одеси поруч із давно відомими курортними Затокою та Кароліно-Бугаз. Однак, на відміну від містечок-сусідів, у Санжійці спокійніша атмосфера та менший потік туристів.

Головною ж рисою, за якою можна вирізнити це село з-поміж інших – саме тут розташований мальовниче урвище над морем.

Тут море дійсно безкрає, що переливається смарагдовими й блакитними барвами. Пісок яскраво гірчичного кольору, чистий берег, пологий захід в море – і здається, що ти не в рідній Україні, а десь на далекому острові посеред океану. Правда.

Круча має чарівний вигляд у будь-якій частині дня, й краєвиди не поступаються італійським узбережжям, тож тут можна влаштувати собі красиві селфі та фотосесію. Але тут просто магічні сходи сонця.

Відомо, що село Санжійка розташована у поясі давніх курганів Овідіопольського району. Саме тут археологи знайшли поселення скіфських часів; експерти також вважають, що колись тут селилися козаки.

З урвищ біля Санжійки видніється вдалині маяк – одна з визначних пам’яток села. У цьому районі Чорного моря зустрічаються підводні течії з Босфорської і Керченської проток, що є небезпечним для судів. У 1792 році для попередження аварій був заснований військовий пункт Санджак, що складався з сторожової вежі та землянки. У 1921 році на цьому місці збудували маяк. Море швидко підмиває берег, тому маяк переносили вже кілька разів. Так, у 2010 році його будівлю перенесли приблизно на 100 м від берега. У дещо зміненому вигляді маяк працює і зараз.

Як добратись до Санжійки

Щоб дістатися до пляжів Санжійки, потрібно спочатку приїхати до Одеси. Так, зі столиці курсує декілька потягів, два з яких – інтерсіті. У дорозі поїзд перебуває близько 7-8 годин.

Проживання в Санжійці

Тим, хто хоче спокійно споглядати заходи сонця та зустрічати світанки, варто приїхати сюди із наметами. Варто взяти із собою все необхідне, а усе, що потрібно буде під час відпочинку, можна купити у магазинах, що у Санжійці. Також можна взяти із собою вудочки, щоб порибалити.

Для тих, кому важливий комфорт і зручності, тут здають будинки, ліжка у хостелах та номери у готелях. Так, ціна на житло к Санжійці коливатиметься від від 600 грн до понад 4 тис. гривень. Відпочинок у Санжійці підійде тим, хто хоче влаштувати собі спокійні вихідні чи відпустку із красивими фотографіями на пам’ять.

Погода в Санжійці

Влітку тут прекрасні теплі ночі, вдень – досить по-тропічному спекотно, тому недивно, що в обідню пору частенько буває короткочасний дощ.


Цікаво, що вкрай рідко можна там можна почути добре знайоме «пахлава медовая, креветки, кукуруза». Якийсь чарівний оазис спокою, погодьтесь.

Share.