Неділя, 13 Жовтня

Брати Капранови презентували у Львові книгу розслідувань про Майдан

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

5 вересня у Львові брати Капранови презентували перше масштабне журналістське розслідування про Майдан – свою нову книжку «Майдан. Таємні файли».

Про ідею створення та зміст книги вони розповіли під час прес-конференції, передає кореспондент «Вголосу».

«Ми вирішили дослідити Революцію Гідності, адже багато з нас були на Майдані, проте ніхто не знає, що насправді там відбулося. Правда про Майдан у дефіциті – немає масштабного дослідження про механізми, що діяли усередині та поза його межами, – зазначив Віталій Капранов. – Зараз саме час, коли треба знати правду та проаналізувати все, що тоді відбулося, оскільки емоції вже охололи».

Дмитро Капранов додав, що героями книги обирали свідків тих подій, проте лише тих, хто був серед організаторів подій чи ухвалював ключові рішення. Тих, хто, на думку авторів, міг сказати правду. Це, насамперед, люди, що не отримали в результаті перемоги Майдану особистої вигоди.

«Ми вирішили спілкуватися зі свідками, які один одного не люблять, та на перетині їх тверджень будувати свідчення, – розповів Дмитро Капранов. – Наприклад, обрали Тягнибока, Кошулинського, Рибачука, якого називали «сірим кардиналом», кримських татар та інших осіб. Зокрема, знали, що Кошулинський – людина, яка може сказати правду. Але все одно потім їх свідчення перевіряли із фактами у ЗМІ».

Також брати Капранови зазначили, що у книзі – не  києвоцентрична історія Майдану. Автори виділили кілька міст, які стали вирішальними у час революції:  Харків, Донецьк, Одеса, Херсон, а також регіон Крим.

«Намагалися зрозуміти, чому Донецьк впав, а Одеса вистояла, хоч була стратегічно важливішою для Москви. Чому вистояв Харків з тодішніми одіозними керівниками, – продовжили розповідати брати. – Також досліджували передісторію Майдану, причини його виникнення, те, чи готував його навмисне хтось і відколи. Дехто зі свідків розповів, що Майдан готували ще з весни 2013 року. Знайшли людину, яка тягнула на собі Нігояна та бачила снайпера. Також досліджували постмайданну історію».

Книгу автори «розбили» на теми. Зокрема, такі як «хто і як готував Майдан», «Євромайдан без політиків», «Автомайдан», «Розгін Майдану», «Стосунки з Європою», «Правий сектор», «Медицина Майдану», «Історія перемовин з Януковичем», «Боротьба у ВРУ», «Участь та вагомість регіонів», «Хто переміг на Майдані?». Також є у книзі паралелі і з майданом 2004 року, Революцією на граніті, дисидентським рухом.

У кінці книги є бланки для свідчень, аби читачі змогли записати свої свідчення про Майдан.

Книга вийшла накладом у 5 тисяч примірників. Презентують її також на Форумі видавців.