50 дрібниць, які таємно відбирають у нас радісні й щасливі моменти

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Часто ми можемо поставити собі питання: Чому я такий нещасний(а)? Нещастя приходить у багатьох відтінках сірого. Іноді людям просто не вистачає радості. Незважаючи на те, існують чинники, які сприяють відчуттю, на яке можна вплинути.

Ось 50 причин від американської письменниці та психологині Сари Хансен, які впливають на наш негативний стан, і пропозиції щодо того, як відкрити психологічні жалюзі, щоб сонячне світло повернулося назад.

Ви весь час турбуєтеся

Неспокій – це як крісло-гойдалка, яке гарячково рухається, але нікуди не їде. Ви просто не в змозі управляти своїми діями. Розслабтеся і сконцентруйтеся. Спокій допоможе вам прийняти правильне рішення. Зрештою, дуже вірно співається у відомій пісні: «Do not worry, be happy».

Ви хочете тримати все під контролем

Іноді люди думають, що вони вистрибнули прямо з коміксів про супергероїв. Вони вважають, що здатні контролювати абсолютно все. Будь-який їхній план повинен негайно здійснюватися. Знаєте, таке завдання навряд чи під силу навіть Супермену. Реальність же така, що ми не маємо можливості контролювати нічого, крім себе. Змиріться з цим, і ви зможете насолоджуватися тим, що відбувається, не намагаючись постійно робити неможливе.

Ви ображаєтеся

Ображатися – це все одно що випити отруту і чекати, що інша людина помре. Ви шкодите тільки собі, накопичуючи негативну енергію. Відпустіть ситуацію – це піде вам на користь. Зрозумійте, ваш кривдник, швидше за все, насолоджується життям і взагалі про вас не думає, в той час, як ви витрачаєте свої дорогоцінні години на те, щоб подумки посилати йому промені смерті.

Ви думаєте, що всі повинні грати за вашими правилами

Новина дня: світ поняття не має про ваші правила. Чим раніше ви це усвідомите, тим щасливішими будете. Жодна інша людина не отримала ваш меморандум про те, як треба жити, ставитися до вас, робити свою роботу і вибудовувати відносини. Люди часто зляться на те, що хтось ніяк не хоче відповідати їхнім внутрішнім ідеалам. І, природно, рішення непосильного завдання – змусити всіх жити за своєю міркою – приносить багато розчарувань. Прийміть людей такими, які вони є, та оцініть весь спектр ідей і точок зору.

Ви порівнюєте себе з іншими

Ми всі граємо в цю гру – беремо якусь крихітну частину життя іншої людини і порівнюємо зі своєю. Наприклад, я можу порівняти себе з Плющенко і зробити висновок, що я дуже погано катаюся на ковзанах. Але хтозна, може я краще за нього співаю або воджу машину? Ось чому таке роздивляння під мікроскопом себе та інших – безглузде заняття. Ціле завжди буде більшим за ту частину, яку ви розглядаєте, але ви постійно будете незадоволені, порівнюючи лише окремі елементи. Якщо ви ніяк не можете відмовитися від порівняння, направте його всередину: ви сьогодні стали кращим, ніж були вчора?

Ви думаєте, що виконання мрії зробить вас щасливим

Один каже: «Я буду щасливий, коли зароблю сто мільйонів доларів», а другий: «Я буду щасливий, коли сьогодні за смачною вечерею збереться моя родина». Хто з них є щасливішим? Звичайно, мати великі цілі – це здорово. Але коли ви пов’язуєте своє щастя тільки з майбутніми успіхами – які, до речі, можуть і не статися, ви не можете насолоджуватися сьогоднішнім днем. Знайдіть те, що порадує сьогодні, і дозвольте завтрашньому дню здивувати вас.

Ви – «склянка, яка наполовину порожня»

Якщо ви песиміст, то помічаєте тільки погане у вашому житті. Ваше сприйняття стає вашою реальністю. Спробуйте зосередитися на кращих якостях людей і на тому хорошому, що є навколо. Чим більше ви будете бачити сонячного світла, тим менше тіней ви станете помічати.

Ви самотні

Людина – соціальна істота, і від цього нікуди не дінешся. Якщо одного разу в суботню ніч ви виявите себе самотнім і пригніченим, зробіть спробу змінити це. Як ви зазвичай знаходите друзів? Спробуйте відвідувати громадські місця, де є люди, що розділяють ваші інтереси і переконання. Посміхніться, простягніть руку і будьте по-справжньому зацікавленими в співрозмовнику. Ви здивуєтеся, як здорово це допоможе вам у побудові довгострокових стосунків.

Ви надаєте занадто великого значення грошам

Гроші роблять життя кращим і простішим, що тут приховувати, але вони не приносять щастя. Подумайте, якби завтра був останній день вашого життя, ви дійсно витратили б його на заробляння грошей? Швидше за все, ви захотіли б провести ці години з близькими людьми або займаючись улюбленою справою. Життя у відповідності з внутрішніми цілями приносить більше задоволення, ніж всі гроші світу.

Ви не знаходите часу для правильних речей

Іноді ми всі відчуваємо себе втраченими. Але лише побудова своєї діяльності у відповідності з внутрішніми цінностями робить нас щасливішими. Є проста вправа: складіть список цінностей і розставте їх за ступенем важливості для вас. Потім порівняйте, скільки ваших щоденних дій відповідають вашим цінностям. Є відхилення? Що ви можете зробити, щоб змінити це?

Ви оточені нещасливими людьми

Ви – це сума п’яти чоловік, з якими ви проводите більше всього часу. Якщо ваші друзі є постійним джерелом негативу, то настав час пошукати більш позитивних людей.

Ви не знайшли свого призначення

Безліч людей підписалися під тією брехнею, що сенс їхнього існування – дожити до вихідних. Не дивно, що в світі так багато нещасних марнотратників життя. Перестаньте існувати і почніть жити. Знайдіть своє призначення і прагніть до нього з усією пристрастю. Іноді вам буде важко, іноді – страшно, але повірте – це стане найбільш захоплюючою пригодою на вашому шляху.

Ви актор, а не автор

Ви надаєте світу ведмежу послугу, коли намагаєтеся бути тим, ким насправді не є. Граючи чужу роль, ви ніколи не зможете відповідати власним очікуванням. Якась частина вашої свідомості завжди буде знати, що ви придушили себе для того, щоб читати рядки, які ви не писали і – що ще гірше – в які ви не вірите.

Ви застрягли у своєму минулому

Багато людей стають продуктом свого минулого – сумою жалю, печалей і різноманітних «а що якби». Так, на помилках минулого можна вчитися, але його не можна змінити або пережити заново. Живіть у сьогоденні – це єдиний спосіб дістатися до майбутнього.

Ви живете думками про майбутнє

Деякі люди думають, що щастя – це пункт призначення, хоча насправді тільки дорога до нього дає нам відчуття повноти життя. Сприймайте все, що відбувається як пригода. Якщо ви цього не зробите, то так і будете нещасними, чекаючи свого прекрасного «завтра». Але ж життя – це одне нескінченне «сьогодні», вірно?

Ви нездорові

Так-так, заняття спортом, правильне харчування і здоровий сон безпосередньо впливають на ваше відчуття щастя. Емоції залежать від багатьох фізичних факторів. Зв’язок розуму і тіла настільки міцний, що іноді кілька вправ, прогулянка на свіжому повітрі і додаткова година сну можуть здорово поліпшити ваш настрій.

Ви перфекціоніст

Є три типи перфекціонізму: перфекціонізм по відношенню до себе – коли ви очікуєте досконалості від себе, соціальний перфекціонізм – коли вам здається, що інші очікують від вас досконалості, і перфекціонізм по відношенню до інших – коли ви очікуєте досконалості від інших. Всі три типи роблять вас нещасним. Давайте просто змиримося з тим, що досконалість недосяжна – а якщо чесно, то ще й нудна – і жити стане набагато легше.

Ви боїтеся невдачі

Деякі люди так бояться зробити помилку, що вважають за краще нічого не робити. Уявіть, що ви вчинили б так, коли тільки вчилися ходити. Ви б досі повзали. На жаль, дорослішаючи, ми іноді втрачаємо мужність і боїмося пробувати щось нове. Якщо ви змиритеся з таким способом мислення, ваше життя ніколи не буде повним – відповідно, не бачити вам щастя, як своїх вух.

Ви чіпляєтеся за звичне

Зростання відбувається за межами нашої зони комфорту. Якщо ви не зважитеся вийти за рамки звичного, ви ніколи не дізнаєтеся радості перемоги над страхами і набуття крил. Одного разу птахові доводиться стрибнути, щоб навчитися літати. Ви не можете залишатися в гнізді і бути щасливим, спостерігаючи за польотом інших.

Ви комусь винні

Борги провокують стрес, розрив відносин і фінансові труднощі. Розробіть план, як ви будете розраховуватися з кредиторами, і вам відразу стане набагато спокійніше.

Ви жадаєте оцінки

Якщо ви чекаєте, що інші будуть оцінювати вас гідно, ви завжди будете нещасними. Ніхто, крім вас самих, не в праві визначати вашу значимість і цінність.

Ви нехтуєте близькими стосунками

Більшість людей згадує про відносини, які були зруйновані в гонитві за непотрібними речами. Не нехтуйте родиною та друзями. Зрештою, любов все ще залишається найбільшою цінністю у світі.

Ви прокрастинуєте

Прокрастинація – це нескінченна спіраль розчарування. Ви відкладаєте справи на потім, і чим більше ви поступаєте таким чином, тим важчим стає ваш вантаж. Це все одно що намагатися бігти марафон і по дорозі збирати каміння. Зрештою вага стає просто непідйомною. Ви повинні закінчити почате і викинути ці камені, щоб залишатися легким і готовим до маневру, не перетягуючи в завтрашній день 20 справ з вчорашнього.

Ви не вчитеся

Вивчення нових речей приносить радість відкриття. Знайдіть собі хобі, пошукайте новий інтерес в житті. Навчаючись, ви пізнаєте світ заново – а значить, залишаєтеся молодим, здатним дивуватися і щасливим.

У вас є нереалізовані мрії

Привиди нездійснених бажань можуть переслідувати нас. На щастя, ми завжди можемо вдихнути життя в наше світовідчуття, якщо зуміємо знайти мужність рухатися за новими можливостями.

Вам нудно

Життя багатьох людей протікає без змін, і це може вести до нудьги. У нас є новітні досягнення науки і техніки, світ навколо простий і відносно безпечний, і в ньому не залишається місця пригодам. Рутина засмоктує. Але є багато способів привнести різноманітність в життя. Поставте перед собою мету робити те, що вибиває вас зі звичної колії і навіть лякає – повірте, знайдеться дуже багато того, що зможе вас розбудити, струснути, здивувати і зачарувати.

Ви занадто зайняті

Ви весь час зайняті, тому не встигаєте відчувати себе живим. Про яке щастя тут може йти мова? Переглянете свій розклад. Ви напевно виявите там безліч речей, які відбирають у вас час, але нічого не дають натомість.

Ви мало спите

У людей, які страждають від безсоння, в 10 разів більше шансів впасти в депресію, ніж у тих, хто добре спить. Висипайтеся – і буде вам щастя.

Ви проводите недостатньо часу на самоті

Іноді потрібно дати своїм вухам відпочинок від шуму життя і зосередитися на внутрішньому монолозі. Проводити час наодинці з собою – природно і нормально. Неважливо, чи буде це чашка кави на лавці в парку або тижнева поїздка в гори для заняття альпінізмом. Ваша психіка буде дуже вдячна вам за такі моменти усамітнення.

У вас немає мети

Безцільне життя – це нескінченне джерело розчарування. Замість того, щоб просто дозволяти речам відбуватися з вами, створюйте своє майбутнє, встановлюючи цілі і досягаючи їх. Бачити, що мета успішно досягнута, – одна з найбільших радостей в житті.

Ви залежні

Залежати від інших простіше, але незалежність – це риса дорослої людини. Ті, хто чіпляється за інших і не планує бути вільним, приречені на боротьбу із заниженою самооцінкою. Неможливо злетіти на власних крилах, якщо ви обтяжені необхідністю постійно «тягти» з собою когось ще.

Ви думаєте, що не заслужили щастя

Деякі люди мають спотворене уявлення про те, що вони не заслуговують щастя. Їх гризе почуття провини за минулі вчинки або вони просто вважають, що негідні такої емоції. Але щастя – це досвід, який повинен випробувати кожен. Закреслюйте «не» у своєму «я не заслуговую» і подивіться, що зміниться.

Вам завжди трохи не вистачає

Для відчуття повноти життя вам завжди не вистачає ще чогось. І ще. І ще ось цього – трошки, зовсім небагато. Якщо ви постійно перебуваєте в кроці від задоволення, ваші шанси на щастя істотно знижуються. Це ніколи не закінчиться, монстр жадібності так і буде гризти вас зсередини. Ви весь час будете брехати собі, що ось-ось знайдете останню річ, яка зробить вас щасливим. Насправді, ця яма не має дна. Спробуйте відчути радість кожного моменту, і ви відчуєте небувалий підйом.

Ви ігноруєте можливості

Коли можливість стукає у двері, багато з нас просто роблять звук телевізора голосніше і влаштовуються на дивані зручніше. Ще б пак, адже ця можливість виглядає як робота або виштовхує вас із зони комфорту, а вам це ні до чого. Простіше відсидітися, вірно? Але якщо така поведінка увійде в звичку, одного разу ви прокинетеся в глибокому розчаруванні, коли зрозумієте, що упустили всі шанси. Важко бути щасливим, якщо ви не даєте хорошим речам відбуватися у вашому житті.

Ви самовдоволені

Самовдоволення дає ілюзію спокою. Все йде відмінно, життя вас не б’є, ви прекрасні, як бог – що ще потрібно? Насправді, ви просто пливете за течією, і в один день вона може винести вас на дуже недружній берег. Боріться, долайте себе, не дозволяйте собі закостеніти в пасивному існуванні.Ви ненавидите свою роботу

Як не крути, на роботі ви проводите більшу частину свого життя. Важко зберегти щасливу посмішку, якщо ви всіма фібрами душі ненавидите це місце і людей, яких зустрічаєте там щодня. Все-таки робота повинна приносити радість і задоволення, а не тільки можливість сплати рахунків.

Ви ганяєтеся за непотрібними речами

Іноді ми забуваємо, що дійсно є важливим для нас. Просто подумайте – чи так вам потрібен цей новий автомобіль, якщо заради цього необхідно працювати на трьох роботах і жертвувати часом, який ви могли б провести з сім’єю?

У вас немає духовного життя

Сучасні дослідження показують взаємозв’язок між духовністю і щастям. Це пояснюється тим, що медитація або молитва, а також спілкування з позитивно налаштованими однодумцями, заспокоюють, допомагають розслабитися і налаштуватися на зміни на краще.

У вас немає справжніх друзів

Вас можуть оточувати сотні приятелів і знайомих, але якщо серед них немає жодного близького друга, який був би з вами навіть у найсильнішу бурю, то ви будете нещасливі. Життя – це постійна взаємодія з людьми, і якщо ви не впевнені, що ваші зв’язки міцні, можливо, вам варто пошукати друзів. Ви будете почувати себе більш впевнено, знаючи, що у вас завжди є підтримка.

Ви боїтеся себе

Це дивно, але багато хто боїться себе і не довіряють своїм інстинктам. Але якщо ви не довіряєте навіть собі, то кому взагалі ви можете довіряти? Навчіться вірити в свої рішення і не сумніватися у власному життєвому шляху. Саме це і називається «гармонією».

Ви занадто стурбовані тим, що думають інші

Як тільки ви приймете той факт, що всім сподобатися неможливо, життя відразу заграє яскравими фарбами. Спроби догодити всім і кожному одного разу зведуть вас з розуму. Немає сенсу жити, постійно намагаючись підлаштуватися під когось.

Ви не вмієте розслаблятися

Все-таки життя – це гра, і всім нам час від часу потрібен тайм-аут. Якщо ви не дозволяєте собі відпочивати, стрес і розчарування будуть супроводжувати вас постійно. Навчіться розслаблятися і відновлювати сили, і тоді ваше психічне і фізичне здоров’я помітно покращиться.

Ви не ризикуєте

Багато людей не використовують свої життєві можливості по максимуму. Якщо ви відчуваєте, що здатні на більше, ризикніть, киньте виклик долі. Ви можете відчути захват першовідкривача, в той час як ваші знайомі будуть як і раніше ліниво борсатися в болоті повсякденності. Подолання кордонів робить життя набагато привабливішим.

Ви нетерплячі

Ох, як же важко бути терплячим, як важко чекати, але іноді це все, що ви можете зробити. Часом обставини змушують нас сповільнюватися і вичікувати, потрібно просто змиритися з цим.