5 неймовірних місць для подорожі Карпатами

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Гори, мабуть, нікого не залишають байдужими. Від побаченої краси залишаються лише позитивні емоції. І хоча інколи важко вдається видертися на вершину, але вже там з невідомих джерел тіло наповнюється новими силами та енергією. А в душі відчувається спокій та рівновага.

Але відео та фото не можуть передати вам цих відчуттів. Тому радимо все ж таки самим відвідати одне з перелічених місць, а при нагоді — всі. Ці маршрути Карпатами дуже легкі. Перші 4 можуть бути реалізовані самостійно без гідів і провідників, а також вам буде достатньо одного дня.

1. Писаний камінь

Свою назву Камінь одержав від карбів (петрогліфів), найдавніший з яких походить з часів Київської Русі. За деякими припущеннями, в минулому на скелях було язичницьке капище. Залишками капища вважають дев’ять круглих виїмок-чаш, які вирубані в камені. На внутрішніх стінках окремих заглибин збереглися виразні сліди видовбування якимось гострим предметом. Дно деяких із них має ознаки випаленого каменю. Поміж «чашами» і довкола них є понад 30 символічних малюнки-петрогліфів.

Писаний Камінь — цікава історична і геологічна пам’ятка. Зі скель відкривається велична панорама гірських хребтів і вершин. Тут часто бували Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський та інші діячі української культури. Знаходиться в Івано-Франківській області на північ від с. Верхній Ясенів і на південний схід від с. Буковець.

2. Карстовий міст

Це поки маловідоме, можна сказати доволі секретне місце, у закарпатському селі Мала Уголька, що в Тячівському районі. Але воно нас настільки вразило, що ми не могли не поділитися з вами.

Це гігантська кам’яна скеля у формі моста з діркою посередині. Місце на стільки давнє, що утворилося ще в часи Юрського періоду. Хоча дістатись сюди може бути непросто. Це скеля Карстовий міст – величезна арка у вапняковій скелі Чур. Природна пам’ятка утворилась мільйони років тому, коли Карпати були морським дном.

3. Гора Хом’як

Гора, яка розташована неподалік від Буковелю. Це маршрут для одного дня. Він є дуже різноманітним і цікавим. По дорозі побачите красиві ліси, струмочки та величезні каміння, по яких доведеться добиратися до самої вершини. А зійшовши на гору, ви зрозумієте, що ваші старання були не даремні.

4. Полонина Маковиця

Полонина Маковиця — це відпочинкова зона в горах в місті Яремче на висоті 980 м над рівнем моря. Це також маршрут одного дня. Але унікальним він є через те, що по дорозі до полонини ви побачите ще скелі Довбуша. Також,можна дійти до “найстарішого” дерева, яке там росте. Через буковий ліс ви дійдете до полонини з вівцями. А там маєте можливість поїсти смачних гуцульських страв. Там знаходиться овеча ферма.

5. Мармароси

Ну а це місце нікого не залишить байдужим. Воно наше найулюбленіше. Ми з ним познайомилися і закохалися назавжди під час довгого п’ятиденного походу Мармароси -Чорногора. Ту красу, що ми побачили, бажаємо побачити кожному. Неймовірні гори, вкриті рододендроном. Ці квіти ще називають “червона рута”. Але їх можна побачити в певний період року.

Ну і найголовніше, що хотіли донести.

Будь ласка, не СМІТІТЬ. Ні в горах, ні на вулиці, ніде. Дбайте про природу та її красу. Нам ще тут жити і майбутньому поколінню. Гарних та незабутніх вам подорожей!

Джерело: Відвідати всі країни / Ютуб

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР