Субота, 15 Червня

12 патріотичних мультфільмів, які розкажуть дітям цікаві факти про Україну

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Чи знаєте ви, чому українська земля особлива? А ваші діти знають? Існує величезна кількість вражаючих, але маловідомих фактів про нашу Батьківщину. Розповісти більше й цікаво про Україну можуть ці мультфільми, які ми відібрали для вас. Загалом на YouTube каналі ПЛЮСПЛЮС ви знайдете сотні відео на різну тематику. Це розважально-пізнавальний телеканал для сімей з дітьми дошкільного та шкільного віку.

1. Трембіта

Найдовший у світі музичний інструмент – наш. Трембіту придумали для зв’язку в горах, коли телефонів ще не було. А робили її з ялини, в яку вдарила блискавка. Трембіта – рекордсменка, вона внесена в книгу рекордів Гіннеса. Її довжина – 8 метрів, а важить вона всього півтора кілограма, як кіт.

2. Літак «Мрія»

Наш літак «Мрія» найбільший в світі! Він довжиною, як поїзд метрополітену, а шириною, як Олімпійської стадіон. Він може перевезти 50 слонів або два кашалота. Наша «Мрія» найбільший рекордсмен зі всіх літаків планети.

3. «Сіль»

Без солі не може прожити жодна людина. Її видобувають з усього світу, і в Україні. Наші запаси солі найбільші в Європі. Утворена соляна печера стала настільки великою, що в ній навіть літали на повітряній кулі. Нашої солі дуже багато. Якщо посипати нею всю планету, то вона вкриється сіллю як сніговою ковдрою.

4. “Гасова лампа”

Перша в світі гасова лампа – українська. Коли ще не було ламп, люди користувалися свічками. Їх світла було мало щоб ввечері грати, малювати, читати. Наш винахідник придумав лампу, в яку заливалася рідина – гас. Вона була яскравою і швидко стала популярною у всьому світі.5. Чорнозем

Українська земля – ​​найродючіша в світі, у нас знаходиться чверть всіх запасів чорнозему планети. Якщо правильно обробляти чорнозем, то на ньому виростає велика кількість врожаю. У давні часи, коли землю не обробляли, рослини були такі високі, що не можна було побачити вершника на коні.

6. Заповідник “Асканія-Нова”

В Україні існує степ, яку жодного разу не орали, дикий степ. Господарюють там не люди, а тварини. І називається він – заповідник «Асканія-Нова». Там вільно живуть тварини з усього світу. Зебри з зубрами, дикі коні Пржевальського, рідкісні рослини, птахи і комахи. «Асканія-Нова» – один з найстаріших і найвідоміших заповідників в світі, з унікальним і чарівним світом.

7. «Щедрик»

Різдвяний настрій всьому світу дарує українська мелодія «Щедрик». «Щедрик» переведений на різні мови і популярний у багатьох країнах. Це найдавніша з відомих мелодій в світі. І вона звучить по всій планеті вже понад сто років.

8. Мапа

Одна з найдавніших карт в світі, знайдених на Землі, наша! Це карта на кістці мамонта. Був час, коли зовсім не було ні паперу, ні олівців. І, щоб намалювати, наприклад карту, потрібні були кістка великої тварини і камінь. Таку карту і знайшли в Україні, в поселенні стародавніх мисливців. На ній були зображені річка, дерево і курінь.9. Рамковий вулик

Перший рамковий вулик – наш. Вулик – це житло для бджіл, яке змайструвала людина. Зовсім давно бджілки жили в гніздах, а, щоб поласувати медом, людям доводилося руйнувати їхні будинки. Перший рамковий вулик дав бджолярам можливість піклуватися про бджолину сім’ю, не заважаючи її важливим медовим справам. Сьогодні Україна займає 1-е місце в Європі з виробництва меду.

10. Співочі тераси

Дивовижні «Співочі тераси» – наші. Це такі сади, які співають. Задумували їх, щоб вирощувати смачні теплолюбні ягоди і фрукти. І несподівано помітили, що коли вітер шелестить листям і дме в металеві труби, вбудовані в тераси – звучить мелодія. Так фрукти зріють під чудовий супровід. Створюється враження, що знаходишся в дивовижному театрі під відкритим небом.

11. Шлях із варяг у греки

Важливий древній торговий шлях – наш. Коли ще не існувало пароплавів, поїздів або автомобілів, нашою землею проходив важливий торговий шлях «з варяг у греки». Шлях пов’язував Північ і Південь, проходив через 2 моря і 3 річки. Купці – люди, які возили товари, долали цей шлях за місяць.

12. Гіпсова печера

Найдовша в світі природна гіпсова печера – наша. Гіпс швидко застигає і приймає будь-яку форму. Його використовують, коли будують, лікують, майструють, створюють. Цю печеру створила природа. Щоб обійти її, знадобиться не менше тижня! Наша печера тричі рекордсменка в книзі рекордів Гіннеса.