Субота, 25 Березня

10 місць в Україні, які ви точно маєте відвідати

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Пропонуємо вам цю неймовірну добірку. Це лише малий відсоток краси України.

1. “Око дракона”

Фото: corgi_mr.fox / instagram

Знаходиться в селі Рубче на Рівненщині. Так почали називати фосфогіпсові терикони – хімічні відходи «Рівнеазоту», які займають чималу територію і вже не один рік поспіль велика кількість людей відвідує цю місцину заради незвичних світлин для соціальних мереж. Це обов’язково потрібно побачити на власні очі, адже це місце справді унікальне. Хоча про власну безпеку також забувати не варто.

⠀⠀
2. Джарилгач

Фото: vlad.vasylkevych / Instagram

Джарилгач — це дикий безлюдний острів у Чорному морі (Херсонська область) і найбільший український острів довжиною близько 42 км. Тут водяться лисиці, зайці, дикі коні, муфлони, олені та багато інших тварин — це заповідна зона. На березі можна розкладати палатки та насолоджуватись спокоєм. Єдині будівлі, які є на острові, — це маяки (один з них виконав учень Гюстава Ейфеля, творця Ейфелевої вежі).


3. Соляні озера

Фото: metyolkina / Інстаграм

Знаходяться біля села Геройське неподалік Кінбурнської коси (Херсонська область).


4. “Затоплена” церква у Гусинцях

Фото: kirilltikhov / Інстаграм

Канівське водосховище (урочище «Гусинці»). Спасо-Преображенська церква (Гусинська церква, Затоплена церква, Спас на воді) — пам’ятка архітектури 19 століття, що вціліла від затопленого водами Канівського водосховища села Гусинці на Київщині. Нині церква та дзвіниця стоять на острівці за 200 метрів від берега. Острів, на якому стоїть церква, намито і до берега 2011 року збудовано міст.


5. Підгорецький замок (або Палац у Підгірцях)

Фото: bogdan_susol / Інстаграм

Пам’ятка архітектури епохи пізнього Ренесансу і бароко. Розташований у селі Підгірці Бродівського району Львівської області


6. Ландшафтний заказник “Станіславський”

Фото: andrevas_lv / Інстаграм

А чи знали ви, що на Херсонщині є навіть гори? Ландшафтний заказник «Станіславський» часто називають Станіславським рогом, мисом і навіть Херсонськими горами. Саме тут в обіймах високих круч розкинувся Дніпровсько-Бузький лиман. Площа заказника – майже 700 гектарів. Поєднання високих схилів, золотисто-зелених степових ділянок та дзеркального плеса води створює прекрасний краєвид.

Це місце давно припало до душі багатьом фотохудожникам і кліпмейкерам. Тут влаштовують романтичні та весільні фотосети, пікніки та просто приїздять на прогулянки, щоб на деякий час відректися від навколишньої метушні. До речі, саме цю локацію обрав для зйомок відеокліпу на пісню «Місця щасливих людей» легендарний гурт «Скрябін».


7. Білі скелі на Миколаївщині 

Фото: vlad.vasylkevych / Інстаграм

Привертають увагу білосніжні скелі — це кар’єр, де видобували крейду. За формою дійсно нагадують скелі, але насправді досить крихкі, таке враження, ніби з вапняку. Зараз він виглядає покинутим, але майже інопланетні білі скелі, наче драконячі зуби, можуть бути чудовими декораціями для фотосесії. Знаходяться між селами Актове і Трикрати на Миколаївщині.


8. Генічеське рожеве озеро

Фото: metyolkina / Інстаграм

Рожеве озеро неподалік Сиваша. Генічеське озеро живиться за рахунок вод Сиваша, з яким сполучено каналом. Колись тут добували сіль, а зараз просто собі озеро. Тут багато різної лікувальної глини, яка на дотик дуже масниста, ну і звісно, велика концентрація солі. Рожевий колір йому надають спеціальні водорості, які там живуть і їм потрібна дуже солона вода. Чим посушливіше літо, тим насиченіший колір озера, і навпаки, після сильних дощів яскравість озера зменшується. Дно озера вкрите брудом (темно-сірий мул покритий шаром самосадочної солі).


9. Актівський каньйон

Фото: vlad.vasylkevych / Інстаграм

Провал серед голого степу, гранична прірва в кристалічному щиті. Розташований на річці Мертвовод, поблизу села Актового Вознесенського району (Миколаївська область). Площа каньйону перевищує 250 гектарів. Являє собою унікальний комплекс гранітних скель, валунів та степової і водної екосистем, розміщений на одному з найстаріших клаптиків суші Євразії.

Актовський каньйон – єдиний у Європі має подібні до знаменитих каньйонів у Північній Америці геолого-ландшафтні показники. Глибина українського каньйону сягає близько 50 метрів.


10. Санжійка

Фото: pod_val / Інстаграм

Село в Україні, в Овідіопольському районі Одеської області.

Освіжаючий морський бриз, південне сонце, чистий оксамитовий піщаний пляж і лагідне Чорне море. Це Одещина, село Санжійка. З високих обривів відкривається краєвид на чудові панорамні пейзажі. Це місце, де можна забути про проблеми і просто радіти світанку, ясному небу і теплій воді. Тут можна влаштувати спокійний відпочинок та незабутню фотосесію.

Вже якщо будете там – сміття після себе не залишайте!

Дякуємо сторінці Ukraine_is_ в Інстаграмі.