П’ятниця, 19 Квітня

10 кліпів іноземних виконавців, зняті в Україні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Більшість вітчизняних зірок для зйомок своїх кліпів обирають закордонні локації. На противагу їм, чимало відомих артистів вбачають саме в українських пейзажах ідеальну “картинку” для створення якісної відеороботи. Більше того, колорит нашої держави надихає “заокеанських” креативних особистостей на зйомки музичних короткометражок.

ТСН.ua відібрав десятку найкрутіших відео іноземних музикантів, які знімалися на території України.

Mumford & Sons – Ditmas

Британський фолк-рок-гурт Mumford & Sons нещодавно відзняв в Україні свій новий кліп на композицію Ditmas. Робота над відео велася в одному із сіл під Києвом. Хлопці з гурту особисто презентували новий кліп на своїй сторінці у соцмережі,який супроводили таким текстом: “Знято на найкрасивіших просторах сільських місцевостей під Києвом режисером Алексом Саутемом”. Варто зазначити, що у цій роботі в центрі уваги перебуває мужній козак, який виконує карколомні трюки на коні. Його падіння із сідла та подальше продовження шляху, попри власний біль, гармонують із текстом пісні, в якому розповідається про гіркоту розлуки. Водночас із тим, як чоловік на відео не відмовляється від непростого підкорення норовливої тварини, герой пісні не “ставить хрест” на своєму щасливому майбутньому навіть після втрати коханої.

Pink Floyd – Marooned

Варто зазначити, що кліп на композицію Marooned культових Pink Floyd став результатом перевидання студійного альбома музикантів під назвою The Division Bell на честь його 20-річчя.
За сюжетом кліпу режисера Обрі Пауелла інструментальна музика передає “настрій” покинутої Міжнародної Космічної Станції, яка повертається на Землю. Атмосферу забуття підхоплює друга частина ролику, зйомки якої відбувалися у сумнозвісній Прип`яті.

Творці кліпу стверджують, що закінчили знімати його у середині квітня, що максимально занурило усю команду в атмосферу трагічних часів, пише журнал Rolling Stone. Про колишнє щасливе минуле цієї місцини глядачеві нагадують лише кадри із відео тих часів та тепер вже моторошні дитячі іграшки у покинутих садочках. Відсутність слів у пісні повністю компенсують кадри, від безнадійності яких мурашки біжать по шкірі.

Natalie Imbruglia – Shiver

Австралійська співачка Наталі Імбрулія у 2005-му році представила кліп на пісню Shiver зі справжнім голлівудським переслідуванням, знятий на вулицях столиці України. Камера друга артистки та оператора Джейка Нава зафіксувала її протизаконні гонки на авто вулицями Подолу та перевдягання на Центральному вокзалі Києва. Імбрулія згадувала роботу над відео із суперечливими емоціями. “Зйомки в Києві зайняли чотири дні, вони відбувалися у жахливому холоді. Однак, думаю, це – один із кращих моїх кліпів”, – наголосила Наталі в одному зі своїх інтерв’ю.

Years & Years – Shine

Британське “електричне” тріо хлопців Years & Years для відео на свій танцювальний трек обрало Пущу-Водицю, яка розташована поблизу Києва. Режисер кліпу Надіа Марквард Отзен віднайшла у пейзажах історичної місцевості столиці України необхідну для сюжету містику, а доповнила “картинку” радянським антуражем у інтер’єрі.

Foals – What Went Down

Інді-гурт з Великої Британії Foals обрав пустирі Троєщини для свого кліпу на пісню What Went Down. Режисеру відео Нілу О`Браєну спальний район столиці здався найкращою локацією для розповіді історії про боротьбу за життя. Сцени переслідування головної героїні у воді були відзняті на Київському водосховищі, більш відомому під назвою “море”. Фронтмен гурту Янніс Філліпакіс зазначав, що леймотивом їхньої відеороботи є момент виживання. “Це – кліп про боротьбу проти системи та виживання у суворому середовищі цього ворожого світу”, – наголосив музикант в одному зі своїх інтерв’ю

Santigold – Kicking Down

Один із найвідоміших кліпмейкерів сучасності Енді Морахан під час створення відео на дещо “повстанську” пісню співачки Сантіголд (Santigold) під назвою Kicking Down, очевидно, надихався подіями українського “Євромайдану”. Хоча сюжет кліпу розгортається в одному із житлових районів столиці, палаючі покришки, коктейлі Молотова та “стіни” із міліціонерами зі щитами нагадують українському глядачеві до болю знайомі події, які відбувалися на головному майдані Києва.

Один із членів команди, яка займалася продакшеном, згадував, як їм навіть довелося домовлятися із правоохоронними органами та пожежниками, щоб зйомки відбулися. “Ми мали знімати бунт у центрі міста, але непокоїлися, що це могло спровокувати паніку у жителів. Зрештою, нам вдалося віднайти більш віддалену локацію, яка нас задовольнила. Ми попередили міліцію і пожежників, щоб вони були обізнані стосовно зйомок. На щастя, все минуло без казусів”, – зауважив Роман Кіндрачук.

Tame Impala – Solitude is Bliss

Музичний колектив із Австралії Tame Impala працює в жанрі “психоделічного” року. Для створення ідеального відеосупроводу своєї композиції Solitude is Bliss у 2010-му році гурт приїхав до Києва, в якому і відзняв центральні вулиці столиці та один із найдовших мостів міста – Московський. На відміну від своїх фанів, які неоднозначно відреагували на кліп, самі артисти зазначали, що отримали лише приємні враження від роботи у столиці України.

Lonely The Brave – Backroads

Режисер Грег Дейвенпорт для шотландського гурту “альтернативних” рок-музикантів Lonely The Brave обрав київські локації, в яких побачив втілення “ідеї свободи”. Кліп на пісню Backroads влаштовує глядачеві екскурсію Майданом Незалежності, Рибальським вантовим мостом, Трухановим островом та бульваром Шевченка. Дейвенпорт на своїй сторінці у соцмережі зізнався, що добре обізнаний подіями в Україні, та навіть бував на Майдані. “Коли я вперше почув трек, одразу ж зрозумів, що відео має відображувати ідеї втечі та свободи.

Я ж стежив за подіями в Україні від самого початку. І я був на Майдані в новорічну ніч, співав разом із 200 тисячами людей. Вони були сповнені надіями. Коли я повернувся в Лондон, почалися жахливі події – люди приймали на себе удари міліції, а потім і снайперів. Я думав про цих людей після революції і це стало каталізатором ідеї: показати досвід із жорстокістю, але також із надією на світле майбутнє. Я хотів зробити щось, що не стосувалося би лише Києва чи України. Щось більш універсальне”, – пояснив свій вибір місця для зйомок кліпмейкер.

Paolo Nutini – Iron Sky

Шотландський поп-рок співак із італійським корінням Паоло Нутіні (Paolo Nutini) разом із режисером Деніелом Вольфом створив роуд-муві (короткометражний фільм-мандрівку) на пісню Iron Sky. Вольф декілька днів присвятив зйомкам абсолютно різних людей із різних верств населення. На відео глядачі мають змогу впізнати багатоповерхівки житлового масиву “Троєщина”, шосту теплоелектроцентраль та закинутий автобусний парк. Кліп має потужний енергетичний посил, який не залишив байдужими навіть журі конкурсу UK Video Awards. В результаті, робота Деніела Вольфа перемогла в номінації “Краще відео”.

Rudimental – Never Let You Go

Гурт Rudimental з Великої Британії з`явився на просторах шоу-бізнесу у 2010-му році та встиг завоювати декілька премій за кращий альбом та лідерство у світових чартах. Колектив, який створює електронну музику, кліп на свій новий трек Never Let You Go знімав одразу в чотирьох країнах: Україні, США, Великій Британії та Марокко.

Режисер відео із інтригуючим псевдонімом NEZ обрав за локації для відео київський парк “Перемога”, який розташований у Дарницькому районі та проспект Маяковського на Троєщині. Прихильники гурту після прем’єри кліпу у червні 2015-го року високо оцінили яскраву “картинку”, а самі музиканти колективу стверджують, що ця композиція є маніфестом свободи та рівноправ`я.