За яких умов в Україні можуть знову ввести жорсткий карантин

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко допускає повернення України до жорсткого карантину. Зараз фіксують значне зростання хворих на коронавірус.

Про це розповів заступник голови Міністерства охорони здоров’я, головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко в інтерв’ю “Апострофу“.

“Не буду лукавити, така імовірність існує. Але система охорони здоров’я наприкінці серпня – це вже не система охорони здоров’я в березні. Сьогодні ми чітко знаємо, скільки людей ми можемо розмістити в медзакладах і чітко прогнозуємо, за яких умов наші медики можуть справитися і надати допомогу всім, хто її потребує”, – зауважив Ляшко.

Він також уточнив, що наразі ситуація з епідемією в Україні йде за “жовтим” сценарієм, коли на кінець року може бути 4 тисячі лeтaльниx випадків від коронавірус.

За словами Ляшка, якщо люди не дотримуватимуться карантину, то українська система охорони здоров’я не впорається.

“Ліжок може не вистачити, якщо ніхто не буде дотримуватися обмежень. Сьогодні ми маємо 25 тисяч ліжок, які вже визначені для прийому хворих з коронавірусом. У нас є лікарні так званої другої хвилі, в резерві. Їх поступово підключають в тих регіонах, де перевищується відсоток наповненості ліжок”, – додав головний санітарний лікар.

Ляшко також сказав, що обласні державні адміністрації вже отримали доручення перепрофілювати 30% всього ліжкового фонду під інфекційних хворих на сезон грипу та ГРВІ, який починається в жовтні.

Share.