Бiльший iнтeрвaл мiж щeплeннями вaкцинoю AstraZeneca пoсилює iмyнiтeт – вчeнi

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Перерва у 45 тижнів між першим та другим щепленням вакциною AstraZeneca замість рекомендованих ВООЗ 8-12 тижнів призводить до більш стійкого імунітету проти COVID-19.

Про це свідчать результати наукового дослідження вчених Оксфордського університету, повідомляє Суспільне з посиланням на видання Medical News.

Науковці встановили, що збільшення інтервалу між першою та другою дозою вакцинації понад рекомендовані ВООЗ 8-12 тижнів не лише не шкодить формуванню імунітету до COVID-19, але й сприяє формуванню більш стійкої імунної реакції.

Результати випробовувань на добровольцях показали, що навіть через пів року після першого щеплення, ефект від “бустерної” вакцинації перевершував імунну реакцію, отриману за звичних умов.

На думку дослідників, їх відкриття може допомогти у формуванні планів вакцинації для країн, які зазнають перерв та провалів у планах поставки вакцин.

“Ви отримуєте дуже сильну індукцію антитіл з цими дійсно довгими інтервалами, і це дуже обнадіює країни з обмеженою пропозицією COVID-вакцин в короткостроковій перспективі”, – зазначила одна з керівниць дослідження професорка Тереза Ламбе.

Втім, вчені застерігають, що велика затримка між першою та другою дозою, попри сильну кінцеву імунну реакцію, також пов’язана з ризиками через послаблення імунітету після першого щеплення, що породжує ймовірність інфікуватися COVID-19 до отримання другої дози вакцини.