Скільки заробляють українські айтішники після початку війни у західних областях України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українські IT-фахівці, які релокувались у західні області країни після повномасштабного вторгнення, загалом заробляють більше місцевих айтівців. У деяких областях різниця сягає $900. Про це йдеться у результатах дослідження IT Research Resilience Львівського IT кластера.

Більшість айтішників (73%) не помітили падіння зарплат після початку повномасштабного вторгнення рф. 10% фахівців відзначили суттєве падіння доходів, 3% – суттєве зростання зарплати.

Зазначається, що медіана прибутку IT-фахівців в Україні становить $2 360.

За даними дослідження, фахівці, що релокувались у західні регіони країни, заробляють у середньому більше, ніж місцеві. Так, на Волині зарплатна медіана місцевих становить $1 000 проти $1 900. Такий самий розрив у $900 спостерігається в Чернівецькій області. Там медіана становить $2 500 приїжджих проти $1 600 у місцевих.

Найвищі прибутки серед IT-фахівців західного регіону країни — у Львові. Там медіана становить $2 400. У айтівців із Івано-Франківська медіанна зарплата у 2022 році — $1 700.

Майже половина фахівців відзначає зміни в роботі саме через повномасштабну війну: 27% змінили місце роботи, а 11% втратили роботу і перебувають у пошуках нової. Серед інших змін — перехід на інші проєкти та резерв.

Зазначається, що такі проблеми, як часткова зайнятість та безробіття, фіксувалися вперше за останні сім років досліджень.

Станом на травень-червень у західних областях України перебувало понад 10 000 ІТ-фахівців, які релокувались з інших регіонів. Першого місяця релокейту на новому місці вони витратили в середньому $14,7 млн. Ще $13,6 млн витрачають щомісяця на облаштування побуту.

Найдорожче обійшовся переїзд у Львівську область — перший місяць у цьому регіоні коштував $1 698 на одну особу. Найдешевше облаштування на новому місці обійшлося тим, хто релокувався на Волинь — $971 на людину.