Тріумфальна арка у Львові. 1894 рік

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Тимчасова тріумфальна арка була збудована спеціально до приїзду австро-угорського монарха Франца Йосифа І до Львова

Австро-угорський монарх Франц Йосиф відвідав Львів 11 вересня 1880 року з метою оглянути Загальну крайову виставку, що відбувалась в Стрийському парку 5 червня – 10 жовтня 1894 р. Крайова виставка – найбільший ярмарок в історії Королівства Галичини та Володимирії, який проходив у Стрийському парку з 5 червня по 10 жовтня 1894 року з метою демонстрації культурних та цивілізаційних здобутків. Цей візит готувався з великою помпою. Магістрат виділив для організації візиту 20 тисяч злотих, хоча президент міста просив 26 тисяч.

Тріумфальна арка напроти Залізничного двірця під час візиту Франца Йосифа в 1880 році

Тріумфальна арка у Львові. 1894 рік

Тріумфальна арка у Львові. 1894 рік

В центрі тріумфальної арки видніється бюст Франца Йосифа І, вище нього розміщувався герб Львова. Арка була збудована на перехресті вулиць Городоцької (колишня Грудецка) і Чернівецької перед початком Залізничної алеї за проектом архітектора Кароля Боубліка. В далині на задньому плані видніється будівля першого залізничного вокзалу у Львові, а зліва видно будівлю Чернівецького вокзалу.

Хоча дана арка була масивною кам’яною конструкцією, це не завдали їй бути лиш тимчасовим спорудження, котре безслідно зникло, закарбувавшись лишень на давніх світлинах.