Понеділок, 20 Вересня

Житимемо не гірше: бюджет Львова на 2018 рік становитиме 8,9 млрд грн

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Виконавчий комітет Львівської міської ради під час сьогоднішнього засідання затвердив основні показники загального та спеціального фондів міського бюджету на 2018 рік, пише Zik.

Як зазначив директор департаменту фінансової політики Олег Іщук, це так званий технічний проект бюджету, сформований відповідно до отриманих від Міністерства фінансів прогнозних розрахунків.

«Ми повністю врахували фонд оплати праці наших бюджетних закладів, енергоносії, медикаменти, харчування, всі інші видатки ми помножили на індекс споживчих цін 107%. Достатньо цього чи ні для існування в наступної році нашої бюджетної сфери? Достатньо, ми будемо жити за цими показниками не гірше, ніж в минулому році, хоч в нас побажань було приблизно на 300 мільйонів більше», – зазначив чиновник.

Запропонований проект бюджету на передбачає субвенцій. Ці зміни до бюджету Львова внесуть після затвердження Верховною Радою державного бюджету.

«Ми вийшли на такі розрахунки, бюджет обрахували на 6 мільярдів 800 мільйонів, що менше на 200 мільйонів від минулого року, бо ми не врахували субвенції соціального захисту, пільги і субсидії – 2,08 млрд. Вже коли держава затвердить її для області, область затвердить для нас і таким чином ми отримаємо суму. Якщо її додати, то ми вийдемо на бюджет 8,8 мільярдів, може навіть трохи більше», – зазначив Іщук.

Водночас, ризиками цьогорічного бюджетного процесу він назвав те, що в рамках децентралізації на місцеві бюджети можуть перекласти погашення пільг за житлово-комунальні послуги, а це 140 млн грн, та за перевезення пільговиків – 240 млн грн. Крім того, місто може отримати на 30% менше реверсної дотації з бюджету, ніж торік.

Share.