Вівторок, 27 Вересня

В Україні хочуть виготовляти не тільки безпілотники “Bayraktar”, а й нову модель безпілотного винищувача

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Турецька компанія “Baykar” не просто планує збудувати в Україні завод із виробництва ударних безпілотників “Bayraktar”, а й створювати тут “Bayraktar Akıncı” та “Bayraktar Kizilelma” — новий безпілотний винищувач.

Про це 11 серпня розповів гендиректор “Baykar” Халук Байрактар в інтерв’ю Фонду “Повернись живим”.

Очільник компанії-виробника заявив, що бачить Україну як стратегічного партнера, хоче зробити виробничою базою та має довгострокові плани щодо спільних проєктів.

Так, компанія “Baykar” розпочала будівництво фабрики в Україні, дослідницького центру та центру передового виробництва, де планують виробляти всі системи: не лише фюзеляж, але й електроніку, програмне забезпечення тощо.

“У нас було таке бачення. У зв’язку з цим наші інвестиційні плани просуваються прямо зараз. Для цих угод ми перебуваємо на етапі планування проєкту. Незабаром ми також хочемо розпочати реальні інвестиції”, — сказав Халук Байрактар.

Він розповів, що у компанії вже є структура та технічна інженерна команда, яка працює на підтримку України.

“Наше бажання — щоб одного дня на заводі в Україні ми змогли створювати “Bayraktar TB2”, “Bayraktar Akinci”, а також новий “Bayraktar Kizilelma” — безпілотний винищувач», — поділився Халук Байрактар.

Додамо, “Bayraktar Kizilelma” — це реактивний надзвуковий малопомітний палубний БПЛА з українським двигуном, що розробляється турецькою оборонною компанією “Baykar”. Прототип нового бойового безпілотника показали у березні 2022 року.

Нагадаємо, власник турецької компанії “Baykar”, що виготовляє відомі БпЛА “Bayraktar”, створив українську компанію, аби виготовляти безпілотники в Україні. Уже придбали земельну ділянку та розробили проєкт заводу, який мають звести. Також уряд затвердив двосторонню угоду про будівництво заводу і надіслав її до парламенту на ратифікацію.

Згодом стало відомо, що завод з виробництва ударних безпілотників “Bayraktar” можуть запустити в Україні вже наприкінці 2023 року.

Share.