В Україні хочуть скасувати акцизи на пальне та значно зменшити ПДВ

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Кабінет міністрів вніс на розгляд парламентарів законопроєкт, що скасовує акцизний податок на пальне та зменшує ставку податку на додану вартість з 20% до 7%. Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка економіки Юлія Свириденко.

Так, документ скасовує акциз на пальне та знижує ставку ПДВ з 20% до 7%, що “суттєво зменшує розмір податків, які раніше становили понад половину ціни”.

Крім того, уряд змінив формулу, за якою рахується максимальна ціна пального на заправках. У формулі збільшили ціну логістики та доплату до котирування у Північно-західній Європі, що дозволить включати в розрахунок додаткові витрати, що виникли після переорієнтації постачання з Білорусі та РФ на західний кордон України.

“Збільшення формули дає економічний стимул мережам завозити більше пального, адже за формулою розрахунку, яка була адекватною до війни, зараз везти нафтопродукти мережам не вигідно”, – пояснює Свириденко. Зростання ціни, яке відбулося б за таких змін, компенсується зниженням податків.

Формулу почнуть застосовувати щойно депутати ухвалять зниження податків на пальне, рішення набувають чинності одночасно. “В результаті мережі завезуть більше пального, а ціна не зросте”, – пише Свириденко.

Розмір націнки українських мереж АЗС не зросте, і залишиться на рівні, що був встановлений за кілька днів до початку російського вторгнення: 4,55 грн на літр бензинів та 5 грн на літр дизелю.

До слова: в ціні одного літра бензину близько 35% – це податки.

Share.