Вівторок, 28 Травня

Україна запросила Польщу до будівництва автобану через Львів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запропонував польській стороні взяти участь у будівництві автобану Краковець-Львів-Броди-Рівне.

“Я запропонував прем’єр-міністру розглянути можливість участі польської сторони в будівництві автобану Краковець-Львів-Броди-Рівне”, – сказав Шмигаль на брифінгу з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском у понеділок у Києві.

Прем’єр зазначив, що цей автобан має стати продовженням найдовшої польської автомагістралі А4, яка є частиною панєвропейського коридору Е40.

Шмигаль зазначив, що польський бізнес може долучитися до будівництва на умовах концесії.

Зі свого боку Туск заявив, що пропозиція польським інвесторам долучитися до будівництва автобану на принципах концесії є дуже цікавою.

Нагадаємо, що в 2021 році Міністерство інфраструктури вело мову про можливість будівництва двох перших платних доріг в Україні. Мова тоді йшла про будівництво понад 200 км абсолютно нової дороги по маршруту Краковець-Львів-Броди-Рівне, а також траси Стрий-Мукачеве. Реалізацію першого зі гаданих проектів мали намір розпочати в 2022 році.

Раніше в “Укравтодорі” заявляли, що при розрахунку вартості проїзду першою платною дорогою від Львова до Краковця в якості орієнтира візьмуть європейські норми. Тоді наголошували, що проїзд цією дорогою може коштувати 2-3 гривні за кілометр.