Вівторок, 21 Травня

У Львівській області побудують ще дві «зелені» електростанції

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львівській області скоро будуть працювати ще два об’єкти альтернативних джерел енергетики: це – сонячна електростанція (СЕС) в Яворівському районі і вітрова електростанція (ВЕС) у Старосамбірському районі. Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної державної адміністрації з посиланням на першого заступника губернатора області Ростислава Замлинського.

За його словами, річне споживання чотирьох районів області може бути забезпечено за рахунок альтернативних джерел енергетики.

«За нашими підрахунками, загальна кількість інвестицій, які будуть залучені в цьому і наступному році складе приблизно 3 мільярди гривень. Ми також очікуємо відкриття декількох об’єктів. Перш за все це – питання енергетичної безпеки і енергозбереження. Зокрема, очікується відкриття однієї сонячної електростанції, а також однієї вітрової станції. З відкриттям цих об’єктів, а також відкриттям ще двох об’єктів, які плануються до кінця року, Львівщина зможе забезпечити себе електроенергією », – розповів чиновник.

Також на Львівщині реалізовано низку проектів, які ще не мають аналогів – так звані сонячні колектори, які розташовуються на дахах будівель бюджетної сфери.

Нагадаємо, що 17 вересня у місті Борислав на Львівщині, відкрили нову дахову сонячну електростанцію, що є найпотужнішою в Україні. Її потужність якої складає 1,114 МВт. Уся електростанція включає 4600 панелей. Очікується, що річна загальна генерація буде становити приблизно – 1,4 млн кВт/год.

Також 28 квітня, у Яворівському районі Львівської області відкрили наземну фотоелектричну сонячну електростанцію «Озерна». Зазначається, що станція вироблятиме екологічно чисту електроенергію. Електростанція займає площу 14,6 га, а загальна потужність встановлених сонячних панелей становить 9,9 МВт. Станція вироблятиме близько 11 мільйонів кВт/год на рік.