Субота, 25 Березня

На Закарпатті добудували Бескидський тунель до Європи

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Закарпатті компанія «Інтербудмонтаж Україна» завершила будівництво Бескидського тунелю. Про це повідомили у компанії, передає «Центр транспортних стратегій».

Підприємство виконувало основні будівельні роботи, тобто пробивало тунель, бетонувати його, облаштовувало гідроізоляцію.

Раніше в «Укрзалізниці» повідомляли, що «Інтербудмонтаж» мав завершити свою частину робіт 6 листопада.

За підрозділами «Укрзалізниці» залишається облаштування земляного полотна на підходах до нового тунелю, укладання верхньої колії, монтаж лінії електропередач і зв’язку. Повний комплекс робіт планується завершити 25 травня 2018 року.

Новий двоколійний тунель буде пропускати до 100 пар поїздів на добу зі швидкістю 60-70 км/год. Чинний одноколійний тунель може максимум пропустити 47 поїздів на добу на швидкості 15-40 км/год.

У січні 2016 року в Карпатах завершили перший етап будівництва Бескидського тунелю. У квітні 2017-го у Міністерстві інфраструктури повідомляли, що завершити весь цикл робіт зі спорудження тунелю планували в четвертому кварталі 2017 року, а ввести об’єкт в експлуатацію — у другому кварталі 2018 року.

Бескидський тунель був побудований в 1886 році і вже вичерпав свій експлуатаційний ресурс. Крім того його слабка пропускна здатність створює обмеження для всього міжнародного транспортного коридору.

Бескидський тунель — єдина одноколійна ділянка на всій довжині V Критського коридору, що проходить територією Італії, Угорщини, Словаччини, України та Росії (Трієст-Любляна-Будапешт-Братислава-Ужгород-Львів).