Вівторок, 29 Листопада

Microsoft інвестує півмільярда доларів в український ринок

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Компанія Microsoft підписала меморандум про співпрацю з Міністерством цифровий трансформації, за його умовами, компанія вкладе в розвиток хмарних сервісів на українському ринку близько $500 млн (ця сума може змінюватись). Про це на брифінгу 2 жовтня оголосили представники компанії і Мінціфри, передає ain.ua.

Ці інвестиції, в тому числі, підуть на будівництво двох дата-центрів компанії на території України. Якщо дані будуть зберігатися всередині країни, українські держоргани зможуть користуватися хмарними послугами компанії.

Використання Microsoft Azure передбачає можливість використання співробітниками міністерств та державних компаній комплексних хмарних технологічних рішень Azure, а саме: штучний інтелект, аналітику, хмару, комунікації, Big Data, безпеку, інтернет речей, управління даними, а також рішення для логістики та юридичної сфери.

За словами голови відомства Михайла Федорова, уряд розглядає перенесення сервісів “Дія 2.0” у хмари Microsoft.

«У межах цього Меморандуму ми також розпочинаємо процес впровадження офіційної підтримки ігрової платформи Xbox для українського ринку. Адже українські геймери досі не мають офіційної підтримки сервісів Xbox, не можуть повноцінно користуватися платформою та змушені реєструвати свої акаунти деінде, що є неприпустимим», – додав заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков.

Як зазначає ain.ua в травні 2020 року Microsoft оголосила про інвестиції в $1 млрд в створення нового центру обробки даних і впровадження хмарних сервісів для підприємств і держустанов Польщі.

Також компанія підписала угоду про співпрацю з польським постачальником хмарних послуг Chmura Krajowa (CK). В рамках цього проекту збираються провести цифрову трансформацію польських підприємств в сфері хмарних рішень, навчити близько 150 000 співробітників і студентів.

А в червні 2020 року президент фонду-співзасновника CK – Polish Development Fund Павло Борис заявив про інвестиції від Google і Microsoft в Польщу на суму близько $ 3 млрд протягом наступних років.