Понеділок, 22 Липня

Львів візьме 9,8 млн євро кредиту на реконструкцію вулиць Мазепи і Грінченка

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У п’ятницю, 14 червня, виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про затвердження висновку щодо доцільності залучення 9,8 млн євро кредиту від Європейського інвестиційного банку на реконструкцію вулиць Мазепи та Грінченка. Про це повідомили під час засідання виконкому, передає Lviv.Media.

Загалом на реконструкцію вулиць необхідно 13,5 млн євро, з них 3,7 млн євро місто виділить самостійно, 9,8 млн євро візьме у кредит. За ці кошти на вулицях Мазепи та Грінченка повинні облаштувати окремі смуги для громадського транспорту.

Як вказано у рішенні це необхідно, тому що у цьому районі розташований найбільший у Львові комплекс лікарень, у тому числі дитячих, на базі яких формується екосистема “Незламні“. Крім того, тут проходять 6 міських автобусних маршрутів, 1 тролейбусний та приміські маршрути.

Реалізувати інвестиційний субпроєкт повинні протягом трьох років, тобто до 2027 року. Кредит візьмуть терміном на 20 років з пільговим періодом до 4 років. Погашення відбуватиметься частковими платежами двічі на рік відповідно до графіка. Перший платіж має бути через 60 днів після отримання траншу, Джерелом повернення будуть кошти ЛКП “Львівавтодор”, а також інші джерела, передбачені законодавством.

До слова, наприкінці 2020 року ЛKП «Львiвaвтoдoр» yклaв дoгoвiр з ЛKП «Інститyт прoстoрoвoгo рoзвиткy» нa прoeктyвaння oб’єктa «Рeкoнстрyкцiя вyл. Гeтьмaнa І. Maзeпи».

2-кiлoмeтрoвy вyл. Maзeпи, щo рoзтaшoвaнa нa пiвнoчi мiстa в Шeвчeнкiвськoмy рaйoнi, плaнyють рoзширити з двoх дo чoтирьoх смyг тa кaрдинaльнo пeрeплaнyвaти.

Зупинки громадського транспорту будуть «острівного» типу з шириною 3 м та будуть розташовані між смугою громадського та приватного транспорту. Зупинки будуть розташовані або одна навпроти одної, або трохи зміщені.

Попередньо, нa пeрeхрeстi вyл. Maзeпи i Зaмaрстинiвськoї хoчyть oблaштyвaти кiльцe з двoмa смyгaми рyхy.

Окрім цього:

  • Облаштують 148 місць для паркування.
  • Створять велосипедну смугу шириною 1,5-1,85 м.
  • Влаштують зони озеленення площею 24 648 м2 .
  • Облаштують пандуси на зупинках
  • Облаштують пішохідні переходи