Понеділок, 20 Вересня

Інвестори із Шотландії запустять на Львівщині виробництво біоупаковок із картоплі

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Українська компанія «Central Plains Group Ukraine», що була створена групою інвесторів із Шотландії, відкриє у Кам’янка-Бузькому районі Львівщини підприємство з виготовлення біоупаковок із картопляного крохмалю.

Про це у коментарі Tvoemisto.tv розповів керівник управління інвестиційної політики ЛОДА Роман Матис.

«Зараз компанія починає вирощування сировини і монтаж обладнання на об’єкті, що вона придбала для реконструкції. До кінця 2020 року виробництво запуститься», – каже Роман Матис.

За даними YouControl, ТзОВ «Central Plains Group Ukraine» зареєстроване 25 жовтня 2019 року. У селі Великосілки Кам’янка-Бузького району вона має дві будівлі та 177 земельних ділянок. Керівником компанії є Володимир Шегда, який також зазначений керівником інших сільськогосподарських підприємств у Кам’янка-Бузькому районі, серед засновників яких також є британський бізнес.

Серед КВЕДів компанії вказано вирощування овочів, зернових, бобових та олійних культур і переробка. Окрім основного, ідеться про додаткові 16 КВЕДів, котрі відносяться до сільського господарства.

В Україні виробництвом біоупаковки з органіки почали займатися недавно. Переважно це невеликі компанії, які просували свої бізнес-ідеї через мережу інтернет. Станом на сьогодні ця маленька ніша поступово зростає і формується конкуренція на ринку, що лише змушує покращувати виробництво. На український ринок поступово заходять іноземні гравці, які ще більше поштовхують внутрішній ринок конкурентності.

У нас також займаються виробництвом одноразового посуду, що розкладається, контейнерів, трубочок для напоїв, контейнерів для їжі тощо. Основний споживач для таких товарів – заклади вуличної їжі і швидкого харчування. Зі зростанням руху еко-активного населення попит на біологічно розкладану упаковку буде зростати.

Законодавство в Україні щодо пластикових пакетів

У листопаді 2019 року ВРУ  прийняла законопроєкт щодо заборони використання пластикових пакетів. Заборона набере чинності аж із 2022 року. Поліетиленові пакети товщиною до 50 мкм в мережах роздрібної торгівлі та ресторанах використовуватися не будуть.

Закон покликаний підтримати прагнення до використання біологічно-розкладних матеріалів, а також зменшити їхній вплив на навколишнє середовище. У довготривалій перспективі Україна, слід за світовою тенденцією, планує повністю відмовитися від пластикової тари.

Share.