Вівторок, 21 Вересня

У місті проводять реставрацію 300-літніх скульптур Домініканського собору

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Старовинні скульптури Себастіяна Фесінґера, що розташовані на даху Домініканського собору, реставрують. Про це повідомила керівниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко на своїй сторінці у Фейсбук.

«Майже 300 років простояли ці шедеври під сонцем, дощем, вітром, морозом, а пластика і деталювання вражає. Продовжуємо реставраційні роботи», – пише вона.

Як уточнила у коментарі Тvoemisto.tv розповіла керівниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, реставрують скульптури вже два тижні, закінчити сподіваються до кінця жовтня.

«Коли закінчимо, тоді зможемо сказати про вартість реставрації. Це звичайна робота, але досить складна, бо високо, скульптури трохи обвітрені. Вони виконані дуже тонко, руки, кожен пальчик видно. Скульптури виконані з вапняку і непогано збереглися як на свій вік» – каже вона.

Себастіян Фесінґер – скульптор та архітектор середини XVIII ст. німецького походження. Його вважають одним з головних представників львівського рококо разом з Йоганом Ґеорґом Пінзелем і Антоном Осинським.

Нагадаємо, у 2019 році у храмі реконструювали усі вікна, відреставрували близько 500 квадратних метрів вітражів, замінили дубові рамки вікон та відновили металеві решітки. А у 2020 році завершили реконструкцію даху та куполу.

Share.