Понеділок, 29 Травня

У Львові «друкують» школу на 3D-принтері: це вперше в Україні, найбільша у світі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Корпус львівської початкової школи № 23, яку друкують за допомогою 3D-принтера, відкриють у 2024 році. Водночас будівництво закладу планують завершити у червні 2023-го.

Про це повідомляють у пресслужбі ініціатора проєкту — благодійної організації Team4UA.

Школа стане найбільшою навчальною будівлею у світі, збудованою за допомогою 3D-принтера. Її зведення триватиме біля п’яти тижнів. У Team4UA пояснюють, що 3D-друк допомагає будувати «в десятки разів швидше» й допомагає більш ефективно використовувати ресурси. 90 % матеріалів, необхідних для будівництва, виготовлені в Україні.

Одноповерховий навчальний корпус розрахований на 100 учнів. Він матиме класні кімнати, вчительську, санвузли й хол з інклюзивним простором.

Архітектурною та інтер’єрною концепцією проєкту займалися київські фахівці з balbek bureau. Технологічними партнерами проєкту стали датська компанія-розробник технології 3D-друку COBOD та будівельна компанія 3DCP Group. Остання керує роботою принтера.

Новий корпус львівської школи — пілотний проєкт програми HIVE від Team4UA. Вона передбачає відновлення будинків, шкіл, мостів та іншої критичної інфраструктури України за допомогою технології 3D-друку.

Будівництво корпусу стартувало в листопаді 2022 року. Тоді встигли закласти фундамент. Однак потім будівництво зупинили через масовані ракетні обстріли України, проблеми із електропостачанням та нестабільні погодні умови. Навесні 2023 року роботи відновились.