Понеділок, 2 Серпня

10 найкрасивіших вулиць Львова

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Старовинні, з особливою атмосферою. Вулиці Львова надихають поетів, художників, музикантів на створення шедеврів.

Світлих, яскравих, позитивних та навіть таємничих чи містичних. Адже історія міста – це історія кожної вулички окремо, кожного будиночка чи квартири. Тут і зберігаються ці крупинки, створюючи надзвичайний шарм кожного куточка міста Лева. Старовинна бруківка, вілли, яким по кілька сотень років. Заходячи за ріг однієї з вулиць, можна відчути запах запашної львівської кави, звареної раннім ранком…

Які найкрасивіші вулиці Львова, де можна побачити найбільше визначних місць? Про це у матеріалі IGotoWorld, який стане у пригоді, коли ви вкотре приїдете навідати це чарівне місто.

Вулиця Вірменська

© trwmy.blogspot.com

Одна з найвідоміших. І не даремно. Адже у Вірменському кварталі можна знайти пам’ятки 13 століття. На вулиці знаходиться Вірменський собор – надзвичайно красивий. У його дворику можна зробити чудове фото. Кави випити чи навіть смачно попоїсти порадимо у кав’ярні «Фацет». За цікавеньким ідіть до «Дзиґи», не оминайте пам’ятник винахідникам гасової лампи, Будинок пір року та Вернісаж.

Проспект Свободи

Проспект Свободи з висоти пташиного польоту © above_ukraine

Простягається проспект на 350 метрів. Найвідоміший тутешній пам’ятник – Тарасу Шевченку, споруда – звісно, Оперний театр. Прогулюючись, варто зайти до Музею ім. Андрея Шептицького та Музею етнографії. Також на проспекті багато цікавих з архітектурної точки зору будинків, кам’яниць минулих століть. Тим, хто захоче чогось екстравагантного, варто завітати до музею «Сало».

Проспект Шевченка

© Ірина Особа

Протяжність проспекту – 400 метрів. Перша згадка про вулицю на цьому місці датується ще 15 століттям. Нині – це чи не найбагатолюдніша місцина Львова. Тут ще у 1990-х встановили перший в Україні пам’ятник голові Центральної Ради УНР Михайлу Грушевському. Також на проспекті багацько старих будинків та кам’яниць – Шкоцька, Залевського.

Вулиця Пекарська

Якщо говорити про незвичайні вулиці Львова, то це Пекарська. Пекарень на вулиці давно немає, але натомість Пекарська стала осередком медиків. Тут розташувалися Медичний та Ветеринарний університети. Вистачає на Пекарській і будинків, зведених у стилі модерн, віденського класицизму, конструктивізму, зокрема палац Сєменських-Левицьких, Туркуллів-Комелло. Не дивуйтесь, коли натрапите на Плоский будинок. Також з Пекарської можна потрапити на Личаківський цвинтар.

Вулиця Підвальна

Підвальна © maryncko

Цю вулицю знають навіть не львів’яни. Адже на Підвальній розташувалися Міський та Королівський арсенали, Порохова вежа та Успенська церква. Частиною цього храму є пам’ятка національного значення – вежа Корнякта. Погуляти можна у сквері «На валах» чи знайти цікаву книжку на блошиному ринку.

Вулиця Краківська

Краківська © inlviv.info

Цікаво, що вулиця отримала назву ще у 15 столітті. Відтоді і відома як Краківська. На ній розташувалося аж 9 пам’яток національного значення – кам’яниця Абреків, Чехуцька, Коломийська. Щонеділі місцеві ходять до храму Преображення Господнього, що розташований на цій же вулиці.

Вулиця Богдана Хмельницького

Богдана Хмельницького © polina_glavachek

Одна з найстарших у Львові. Згадки про неї датуються ще 13 століттям. Брукована вуличка Хмельницького приведе вас до 2 храмів – церкви Святого Миколая та церкви Святої Параскеви. А біля підніжжя Замкової гори живе своїм життям монастир Святого Онуфрія. Ця святиня вперше згадується у літописах 13 століття.

Вулиця Генерала Чупринки

Замок на Чупринки © Ostap Hetman

Ця вулиця багата на вілли. Зводили їх у 19–20 століттях, і мають вони свій неповторний шарм. Зокрема будинок Островерхова, будинок-замок Чупринки. Останній має аж два номери – 50–52. Псевдоготичний стиль будівлі вразить кожного. На вулиці також розташований ботанічний сад Лісотехнічного вишу.

Вулиця Високий замок

Вулиця Високий Замок © MSha

Вуличка зовсім невеличка, проте її безперечний плюс у тому, що вона знаходиться біля підніжжя знаменитої Замкової гори, тож прогулятися можна по парку «Високий замок». На тихій вуличці розмістилася обласна телерадіокомпанія. А на її будівлі встановлена меморіальна дошка В’ячеславу Чорноволу, який у свій час працював на телебаченні. Поруч – ресторан «Високий замок».

Вулиця Мала

© nash.lviv.ua

Не банальна вуличка. Тут немає розпіарених пам’яток, але вулиця Мала, яка розкинулася на пагорбі, дуже затишна, із красивою архітектурою у стилі класицизму. Невеличкі провулочки, сходи до старих будиночків, які височіють над львівською суєтою. Гарний вид на Малу відкривається із вулиці Чернігівської.

Share.