Четвер, 25 Квітня

У підземеллі львівського храму відкрили новий інноваційний музей історії Львова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У підземеллі Церкви Преображення Господа Нашого Ісуса Христа (Преображенська церква) на вул. Краківській, 21 відбулося відкриття першого в Україні інноваційного інтерактивного музею історії Львова «Львів Стародавній». Музей показує історію Львова від часів його заснування ,1256 року, до 1772 року, до першого розподілу Речі Посполитої.

Основна мета музею «Львів Стародавній» — об’єднати мешканців міста навколо його історії, показати Львів як перлину Європи та культурну столицю України. Автори вірять, що музей допоможе підняти імідж міста, виховати українців на своїй історії, культурі та традиціях та привабити туристів культурними об’єктами і історією багатьох народів, що брали участь у розбудові Львова.

Унікальність музею полягає в поєднанні інноваційних технологій, історичних артефактів з приватних колекцій, фондів українських та європейських музеїв, 3D діаграм, доповнених запахами та звуками.

Тут можна побачити 39 реалістичних фігур видатних постатей історії міста — Короля Данила Галицького і його сина Лева Даниловича, Івана Підкову, Богдана Хмельницького, Йоана Георга Пінзеля та багато інших.

Тут є 4 музеї: музей фігур історичних персонажів, музей-діораму, музей артефактів та інформаційний музей.

Унікальність цього музею ще й у тому, що лише за 1 год в захопливому мультимедійному 5D форматі (діорами, запахи різних епох, звуки, 40 реалістичних фігур-реконструкції визначних осіб) за допомогою медіа гіда на 9-ти мовах можна ознайомитися з багатовіковою історією Львова та різних народів, що разом жили і розбудовували місто в період з ІХ до ХVIII ст. Тут є й квести, а також крамниця.

Всі фігури виготовленні максимально наближеними до зовнішності людини — справжнє волосся, протезування «кібер-шкіри» згідно з антропологічними дослідженнями та рекомендаціями істориків.

Фото: Микита Печеник / Дивись.info

Над створенням музею працювало понад 40 науковців, близько 20 наукових інститутів, 51 наукова організація та 68 музеїв із 7 країн світу, а також велика команда українських скульпторів, художників, гримерів, пастижерів та психологів.

Фото: Микита Печеник / Дивись.info

«Засновники музею довго шукали місце для його розміщення. Можливо були й кращі, більші приміщення, але цей підвал є один з найважливіших підвалів Львова. Львів більше такого немає, тому ми погодились зробити тут історичний музей. Зверху є храм, внизу є святиня історії і статуй», — прокоментував Митрополит Львівський Ігор Возьняк.

Цей музей стане унікальною туристичною локацією для гостей та жителів міста у підземеллі Церкви Преображення ГНІХ. Засновниками проєкту є благодійний Фонд «Воскресіння» Української Греко-Католицької Церкви, Валерій Галан та Юрій Бірюченко.

Екскурсія виставкою триває в середньому 1 годину, в мультимедійному 3D-форматі.

Вартість квитків: звичайний – 200 грн, молодіжний (учнівський/студентський) – 150 грн, соціальний (для багатодітних сімей, УБД, пенсіонерів, людей з інвалідністю) – 130 грн. Передбачено безкоштовний вхід для священиків, музейних працівників і вчителів (за скеруванням із навчальних закладів). Для шкільних груп вартість квитків становить по 100 грн з особи.

Години роботи: щодня без вихідних із 09:00 до 22:00. Є знижки по буднях на квитки з 9:00 до 10:30 та з 20:00 до 22:00.