Три міні-макети пам’яток архітектури Львова для незрячих

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Львові продовжують встановлювати міні-макети архітектурних пам’яток міста для людей з вадами зору, аби ті могли їх «побачити».

У 2016 році Львівський обласний осередок громадської організації “Українська спілка інвалідів – УСІ” запропонував ідею створення міні-копій для незрячих – проект “Львів на долонях”. Першою в бронзі відлили Ратушу, потім – Святоюрський комплекс, а недавно – пам’ятник Тарасу Шевченку. Що буде далі – читайте у статті.

1. Ратуша

У межах проекту «Львів на долонях» у місті створили перший доступний для незрячих людей бронзовий міні-макет Ратуші на початку грудня 2017 року, аби вони змогли руками відчути красу архітектурної пам`ятки. Міні-ратуша встановлена біля входу в міську раду.

Висота бронзового макету Ратуші – 50 см, загальна висота встановленої споруди – 130 см. У планах розміщення таких макетів біля кожної пам`ятки архітектури, створивши новий туристичний маршрут.


2. Собор св. Юра

23 листопада на пл. святого Юра відкрили бронзовий макет Святоюрського комплексу у мініатюрі. Це вже другий такий макет.

Бронзова модель-макет Святоюрського комплексу, висотою 1,08 м, встановлена на пл. святого Юра. Міні-макет Святоюрського комплексу включає в себе Собор святого Юра, Митрополичі палати, Митрополичі сади, дзвіницю, курію, пам’ятник Митрополиту Андрею Шептицькому.

Проект переміг на конкурсі і отримав фінансову підтримку в розмірі 74 тис. грн. Загальна вартість цього макету – 150 тис. грн., тому іншу частину суми дофінансувало Міністерство культури України в рамках гранту на підтримку молодих талановитих митців.


3. Пам’ятник Шевченку

 

12 лютого 2018 року у пам’ятника Тарасові Шевченку з’явилась бронзова копія – на площі встановили міні-макет, адаптований для незрячих людей. На цій, як на інших копіях, є табличка шрифтом Брайля. Вартість макету пам’ятника Т. Шевченкові – 200 тис. грн. Скульптори – брати Сухорські – Володимир і Андрій, вони робили основний пам’ятник та стелу. Форму виливали на скульптурній фабриці. Матеріал – бронза.

Лише недавно завершили капремонт площі поруч монумента, яка тепер стала доступнішою для неповносправних людей, адже додатково встановили спеціальні пандуси для інвалідів-візочників.

© Evgeny Kraws

4. ?

Як повідомив мер міста Андрій Садовий, наступним змакетують Львівський національний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької.

”Ми хочемо зробити реконструкцію площі перед Оперним, бо фонтан, який там є, себе вже вичерпав. Давно розроблений проект фонтану, де вода буде йти з землі, той самий принцип, який ми маємо на пл. Митній. Думаю, до цього відкриття було би також дуже корисно зробити і сам макет нашої Опери для незрячих, для дітей. Велика подяка для усіх, хто долучився до проекту, до реновації площі, до будівництва цього макету. Дай Бог вперед, щоб ми робили Львів доступним для усіх. В нас багато різних секторальних проектів є. Наступний макет буде зроблений біля Оперного театру. Мені здається, що ця будівля є окрасою міста і всі повинні її побачити. Ці макети є улюблені для дітей.”

Візуалізація реконструкції площі та фонтану перед Оперним

Візуалізація реконструкції площі та фонтану перед Оперним

Візуалізація реконструкції площі та фонтану перед Оперним


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР