Найкрутіші бібліотеки Львова, у які хочеться приходити знову і знову

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Наукова бібліотека імені Стефаника

Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника є однією із найбільших за обсягом фондів книгозбірня України. Виготовити сюди читацький квиток можна безпосередньо у бібліотеці з понеділка по суботу. Коштує він – 40 гривень і діє впродовж трьох років.

© photo-lviv.in.ua

Центр Митрополита Андрея Шептицького

© Олександр Шутюк

Центр Митрополита Андрея Шептицького відкрили у Львові нещодавно, але це місце безперечно вважається одним із найкращих для навчання.

Окрім сучасної бібліотеки, тут є студентський навчальний корпус, своєрідний креативний простір, кафе, магазин і дитяча зона.

Бібліотека налічує понад 160 тис одиниць. Частина у відкритому доступі, частина у сховищі. Закупівля нових екземплярів відбувається безперервно. Наприклад, значна закупівля планується на Форумі Видавців.

© Juliya Low / lviv.com

Будь-яку книжку можна знайти самостійно в електронному каталозі на сайті Центру Шептицького – library@ucu.edu.ua (на даний момомент сервіс тимчасово недоступний). На кожному поверсі кілька бібліотекарів допомагатимуть читачам віднаходити код потрібної книжки, після чого відвідувачі самі зможуть відшукати необхідну літературу на трьох поверхах Центру та розміститися в комфортному місці на будь-якому з п’яти.

Спершу необхідно відшукати шифр потрібної книжки в електронному каталозі – http://opac.ucu.edu.ua. Кожен шифр має літеру, за принципом від 4 до 2 поверху за алфавітом від A до Z.

Книжки після прочитання на території бібліотеки можна залишити на столі, працівники Центру опісля розставлять їх по місцях. Усі екземпляри мають чіпи для запобігання несанкціонованого винесення за межі бібліотеки.

© Олександр Шутюк

Вартість абонементу:

 • Тимчасовий квиток (на одну добу) – 15 грн
 • Місячний квиток – 100 грн
 • Семестровий квиток (6 місяців) – 250 грн
 • Для студентів, викладачів та працівників УКУ – безкоштовно.

Графік роботи Центру Шептицького (вул. Козельницька, 2а):

 • Пн-Пт: 9:00-22:00
 • Сб: 10:00-17:00
 • Нд: 11:00-17:00

Перша Львівська медіатека


Кілька років тому у Львові відкрили першу медіатеку. Перша львівська медіатека – це проект громадського центру нового типу, діє при Центральній бібліотеці для дорослих ім. Лесі Українки на вулиці Мулярській, 2а.

Медіатека – інтерактивний громадський центр, який пропонує можливість участі у заходах та використання різноманітних ресурсів, включаючи Інтернет, CD та DVD-носії, електронні книги, інтерактивні програми вивчення іноземних мов і комп’ютерних технологій, програми дитячого розвитку, комп’ютерні курси, музичну студію, кінозал, дискусійні клуби, тренінги і гуртки для усіх членів родини

Приміщення доступне для людей з особливими потребами. На додачу до послуг традиційної бібліотеки громада міста може насолоджуватись сучасним комфортним дизайном центру та значно ширшим спектром послуг.

Наукова бібліотека ЛНУ імені Івана Франка

Станом на сьогодні бібліотека університету імені Івана Франка є однією із найбільших і найдавніших наукових бібліотек України з фондом більше 3 млн томів.

Львівська обласна бібліотека для дітей

Це культурно-інформаційний заклад для дітей, підлітків, батьків та керівників дитячого читання. Бібліотека виконує функції науково-методичного та координаційного центру для бібліотек області, що обслуговують дітей та підлітків.

Бібліотечний фонд налічує понад 100 000 примірників науково-пізнавальної, довідково-енциклопедичної, художньої літератури, періодичних видань, незалежно від носіїв: друкованих, аудіовізуальних матеріалів, DVD, CD-дисків, електронних ресурсів.

Комфорт- бібліотека для дітей на Патона

В одній з найбільших бібліотек міста – філії №42 Центральної бібліотечної системи для дітей м. Львова, що на вул. Є. Патона, 4/2, в 2016 році запрацював новий комфортний простір «3п: Публічний Простір Підлітка». Це безпечна територія для пізнання сучасного світу, творчого самовираження та активного відпочинку підлітків.

ЦБС для дітей м. Львова бібліотека-філіал №42 пропонує:

 
 • Великий вибір книг
 • Заняття у творчому гуртку «Талановиті рученята»
 • «Літературні сніданки» для малечі
 • Комп’ютерні курси для дітей «Наука пана Віндовса»
 • Курси комп’ютерної грамотності для людей похилого віку «Вік живи – вік навчайся»

Бібліотека Центру міської історії Ценрально-Східної Європи

© theukrainians.org

Бібліотека Центру заснована у 2007 році й відтоді відкрита для широкої аудиторії. Ми відстежуємо найновіші дослідження у галузі міської історії, урбаністики, історії Центрально-Східної Європи ХІХ-ХХ століть і здобутки гуманітарних наук загалом.

Бібліотечні фонди вміщують друковані видання, оцифровані аудіо-, відео- та візуальні матеріали. Наші читачі — це передусім дослідники, викладачі й студенти, гіди та краєзнавці, а також численні поціновувачі історії. Уможливлюючи доступ до найновішої літератури, ми намагаємося розширити можливості локальної академічної спільноти в розвитку нових тем і напрямків дослідження міської історії.

© theukrainians.org

Основну частину фондів становлять видання, які стосуються міської історії, що відображає наукові зацікавлення Центру. Сформовано окрему секцію публікацій про Львів. Окрім книг з історії Центрально-Східної Європи XIX-XX століть, пропонуємо найсучасніші дослідження у сфері публічної історії, міської спадщини, юдаїки, ґендерних та візуальних студій, музейних студій, історії щоденного життя.

Бібліотека містить окремий фонд оцифрованих візуальних, аудіо- та відеоматеріалів з історії міст і містечок Центрально-Східної Європи, які є частиною «Міського медіа-архіву» Центру. Фонди бібліотеки функціонують у форматі книг, періодичних видань, читанок, ксерокопій та матеріалів на цифрових носіях. Бібліотеку регулярно поповнюють нові надходження.

© theukrainians.org

Бібліотека Центру є зручною для користування. Ми пропонуємо читачам електронний каталог фондів, який можна переглянути онлайн і таким чином заздалегідь ознайомитись із переліком тих видань, які містить бібліотека. Для зручності користувачів онлайн-каталогу розроблено пошукову систему, в якій можна робити пошук за назвою книги, автором, а також ключовими словами.

Крім того, читач має змогу зробити попереднє онлайн-замовлення, заповнивши форму, що доступна під описом кожної книги на сайті бібліотеки. Замовлення можна здійснювати у будь-який день, отримувати — щосереди. Замовлені книги зберігають в читальному залі на полиці для попередніх замовлень.

Користування фондами бібліотеки є безкоштовним. Запис до бібліотеки не ускладнений бюрократичними процедурами: необхідно заповнити формуляр читача безпосередньо у Центрі міської історії. Бібліотека працює з понеділка по четвер із 10:00 до 18:00, у п’ятницю — з 10:00 до 17:00. У приміщенні бібліотеки є доступ до Wi-Fi мережі, комп’ютер для користування каталогом. Працює точка доступу до збірок фотографій та відеоматеріалів «Міського медіа-архіву». Читачі також можуть використовувати для роботи власний ноутбук чи планшет.

© theukrainians.org

Сайт: lvivcenter.org/uk/library
Адреса: вул. Акад. Богомольця, 6

Спеціалізована бібліотека для незрячих Українського товариства сліпих

бібліотека є унікальною через те, що у нас унікальні читачі: студенти вишів, учні спеціалізованої школи №100, викладачі, творчі люди, які мають вади зору. Нашій бібліотеці 55 років. У штаті працює кілька людей: я, як директор, звичайний бібліотекар та бібліотекар по Брайлю, комп’ютерник, оператор студії звукозапису та технічні працівники. Ми обслуговуємо понад 1000 людей. До нас приходять не лише зі Львова, а й із області. У нас є пункти видачі у Червонограді, Буську та Стрию.

© theukrainians.org

© theukrainians.org

Маємо гарну колекцію книг Брайлем — як українську, так і зарубіжну. Крім того, маємо близько 30 тисяч назв аудіо-книг. Часто ми просто записуємо книги читачам на флешки. Для родин наших незрячих маємо плоскодруковані книги. Загалом фонд сягає понад 40 тисяч назв книг”, – розповіла сайту theukrainians директорка бібліотеки Людмила Кузнєцова.

“Це не класична бібліотека, не просто книгообмінний пункт, а установа соціокультурної реабілітації. Ми не лише видаємо книжки, а й працюємо з людьми, підтримуємо їх.”

© theukrainians.org

Адреса: вул. Січових Стрільців, 5

Нагадаємо, що за інформацією прес-служби ЛМР, цього року у бюджеті міста передбачили на ремонтні роботи у львівських бібліотеках 3,7 млн грн. Окрім цього, уже незабаром у Львові відкриють URBAN-бібліотеку.

За матеріалами: 032.ua, theukrainians.org, lviv.com


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР