Вівторок, Квітень 23

До Франка на пляцки: львів’ян кличуть подивитися на старовинну галицьку кухню

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У четвер, 30 листопада, у Домі Франка у Львові відкриють експозицію “Кухня родини Франків”. Про це йдеться у повідомленні на сторінці музею у Фейсбуці.

Експозиція складатиметься з меморіальних речей і розташовуватиметься у тому ж приміщенні, де дружина письменника, відома галицька кулінарка Ольга Франко пекла пляцки.

“Ми давно виношували ідею – показати нашим відвідувачам кухню Франків. Бо що таке родинний дім без кухні? Часто кухня є тим місцем, де найчастіше любить збиратися сім’я, бо там тепло, затишно, солодко пахне… Хоча достеменно не знаємо, як саме виглядала кухня Франків (світлин та докладних спогадів, на жаль, не збереглося), проте маємо чимало меморіальних речей з родинного побуту Франків, які відтепер експонуватимуться в окремому приміщенні, де колись і була кухня”, – йдеться у повідомленні.

Окрім побутових речей родини Франків в експозиції музею є унікальні речі, що колись були на кухнях Галичини наприкінці ХІХ – початку ХХ століття, різне кухонне начиння минулої епохи, родинні реліквії друзів музею.

 

Також у Домі Франка (Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка) за підтримки Українського культурного фонду презентують новий проект #ФранкоНаживо. Це оновлена експозиція меморіального музею, що передбачає створення інтерактивного музейного простору, який залучатиме відвідувачів до участі в екскурсійних програмах, створюватиме ефект присутності «живого класика».

“Створення інтерактивного музейного простору планується на основі чинної меморіальної експозиції, шляхом упровадження мультимедійних та інтерактивних інновацій: зокрема, ефекту «живий будинок», в якому за допомогою звукового доповнення створюватиметься ілюзія присутності його мешканців; інтеграція відвідувачів у тематичний контекст шляхом залучення в дитячу костюмовану екскурсію-гру («Казкосвіт Івана Франка»), театралізовані екскурсії «Візит до Франків» та «Франчата про тата»; вдосконалення інформаційного супроводу меморіальної експозиції (з використанням настінних тач-скринів).

Проект не лише сприятиме популяризації культурної спадщини, а й буде створювати умови для творчої самореалізації людей, формуватиме комунікативні навички у формі інтерактивних екскурсій”, – повідомив директор Дому Франка Богдан Тихолоз.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР