Зимові сади та місце для кавування. Львівська опера змінює концепцію перебування глядача в театрі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Гендиректор Львівського оперного театру Василь Вовкун хоче перетворили оперу в простір, де відвідував зможе повноцінно відпочити. Про це він розповів у інтерв’ю Львівського порталу.

«Ми хочемо об’єднатися з «Лівим берегом», щоб глядачі в перерві (а ми її розширимо до 30 хв) могли сходити випити кави, вина. Зараз там іде повна реконструкція, бо я хочу, щоб це був єдиний театральний простір. Людина має приходити сюди відпочити: попити кави, подивитись виставу, оглянути сам театр.

Також у нас з двох боків є тераси, де я хочу зробити зимові сади. На центральному балконі теж влітку стоятимуть столики і звучатиме музика. Тобто театр має перетворитися в єдиний простір, бо наше гасло – «Відчуй симфонію життя». Цю симфонію можна відчути в театрі, але не лише під час перегляду вистави, а в будь якому куточку театру, всюди має бути свою, приємна атмосфера», – розповів В. Вовкун.

«У нас суттєво змінилась й сама концепція екскурсій. Тепер людина не просто дивиться на споруду. Турист сідає на 15 хвилин у Дзеркальному залі, щоб послухати музику з кабінетного органу, а при виході слухає спів Соломії Крушельницької біля її неймовірного портрету у повний ріст, який нам подарував художник Любомир Медвідь.

 

Досить несподівано у травні в нас запрацювала ознайомчо-екскурсійна програма «Сходинками до Парнасу». Ми вибрали для неї учнів 4 класу. Їх зустрічають у фойє, проводять до Дзеркального залу, де їх навчають тому, що таке балет, потім переходять у зал, де вони дивляться фільм про роботу театру, а потім переходять до цехів, де вони пробують малювати, ліпити декорації, шити костюми. Щоб ви розуміли, у нас вже до кінця вибудувана черга з навчальних закладів всієї Львівської області. Завдяки цьому ми виховуємо свого майбутнього глядача», – розповів В. Вовкун.

Нагадаємо, що 22 лютого 2017 року Василь Вовкун переміг у конкурсі на зайняття вакантної посади директора Львівської опери. А майже за місяць, 20 березня, Міністр культури України Євген Нищук приїхав до Львова і офіційно представив колективу нового керівника. З цього часу пройшов цілий рік, який був наповнений суттєвими змінами у всіх сферах діяльності театру. Що вдалося досягти, яких проблем не вдалося уникнути та що буде далі із Львівським оперним театром, розповів у інтерв’ю Львівському порталу Василь Вовкун.

Повністю прочитати можете за посиланням

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР