П’ятниця, Листопад 22

Знищені автентичні розписи церкви у Славському замінили російською плиткою

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Стіни церкви Успіння Пресвятої Богородиці вирішили обкласти керамічною плиткою

Фахівців із мистецтва і простих користувачів інтернету обурив несмак власників культової споруди, – пише ТСН.

У храмі Успіння Пресвятої Богородиці в смт. Славське Сколівського району Львівської області на місці знищених унікальних розписів з’явилася банальна плитка. Про це повідомляє Львівська обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії та культури на своїй сторінці у фейсбук.

“От і об‘явилася світу оновлена “краса” на заміну розписам Сосенка і Буцманюка в церкві у Славську”, – прокоментували в товаристві фотографії ремонту з храмового приміщення. Під повідомленням чимало коментарів обурених і засмучених юзерів. “Дивилась в Епіцентрі на таку плитку у ванну кімнату”, “Може, перебудовують на мечеть, просто ми ще не в курсі! Взагалі ридати хочеться від того всього”, “І взяла двонога мавпа в руки шпатель”, – ось лише деякі з реакцій користувачів соцмережі.

 

До всього, плитка, яка викликала таку реакцію в соцмережах, виробництва Росії. На одній із фотографій видно ящик із написами російською мовою та назвою бренду – Kerama Marazzi. На сайті цієї компанії повідомляється, що вона є “провідним російським виробником керамічних декоративно-оздоблювальних матеріалів з розгалуженою мережею фірмової торгівлі в Росії і за кордоном”.

Як повідомлялося навесні, в цьому храмі представники греко-католицької громади через проведення ремонтних робіт знищили унікальні розписи. “Мистецтвознавці підкреслювали виняткову цінність храмових розписів, які вони вважали одним з небагатьох збережених зразків української сецесії”, – повідомила тоді заступниця міністра енергетики Наталія Бойко. Жителі Славська наголошували на тому, що згаданий храм є їхньою власністю і потребує термінового ремонту, бо перебуває в аварійному стані, чим загрожує життю парафіян, які в ньому моляться.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР