Знаменита шахістка Анна Музичук відкрила у Львові виставку «Олімпійська писанка»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Львові, в читальній залі Львівського державного університету фізичної культури відбулося відкриття виставки творчих робіт V-го творчого конкурсу «Олімпійська писанка – 2018».

Загалом представлено близько 100 робіт з дев’яти районів Львівської області та Львова і Снятинського району Івано-Франківської області. У церемонії взяли участь когорта знаних львівських митців і прославлених спортсменів. Виставка триватиме до 4 травня. Її ознаменували святом сучасної української калокагатії, повідомляє ldufk.edu.ua.

Виставку відкривали шахова королева, другий номер світового рейтингу з шахів, багаторазова чемпіонка світу та Європи – Анна МУЗИЧУК та Марія ЯНКО художниця, писанкарка, майстер народної творчості, член Національної спілки народних майстрів України та Національної спілки художників України разом з іншими митцями, олімпійцями, громадськими діячами, мистецтвознавцями, майстрами народної творчості. У відкритті взяли участь Олена Шхумова і Олена Стецьків, учасниці ХХІІІ зимових Олімпійських ігор у Пхьончхані-2018 з санного спорту, Ольга Стефанишин, багаторазова чемпіонка України з лижних гонок, учасниця юнацько-олімпійського фестивалю 2015 року.

«Писанка – наш національний доробок, символ здоров’я. Якщо на початках цього конкурсу стояв знак питання, то зараз його нема. Це обереги на будь-які змагання, – зазначила Марія Янко, – Писанка перекотилася з другого в третє тисячоліття. Вона змінює образ, форму. Мистецтво розвивається. У ХХІ-ХХІІ ст. писанка буде ще інша».

«Писанкарство – наша українська традиція. Приємно, що цей конкурс на спортивну тематику проводиться уже вп’яте. І в майбутньому буде охоплювати багато областей. Зрештою, не лише України», – наголосила Анна Музичук.

Привітання учасникам конкурсу надіслав Олександр Петрів, чемпіон Ігор ХХІХ Олімпіади в Пекіні 2008 року з кульової стрільби: «Спорт приносить у світ мир і дружбу. Заняття спортом дають людям здоров’я, довголіття, гарний настрій, а також оберігають від вживання алкоголю, тютюну та інших наркотиків. Його користь надзвичайно велика. Дуже гарно спорт возвеличується у витворах дитячого мистецтва».

«У конкурсі пропагуємо спорт. Для кожної дитини важливий момент творчості, коли проектує свої знання і думки на малюнок. Діти створюють витвори мистецтва, застосовують різні техніки, – наголосила Лілія Гула, керівник культурно-мистецького відділу ЛДУФК, – Займаються у спортивних секціях, дізнаються щось нове».

«Уже п’ятий рік відбувається цей гарний проект. Дякую Іванні Литвинець за творчий задум. Тішить, що завжди долучається багато дітей. Очікуємо, що збільшиться колекція цікавих, оригінальних робіт», – зазначив Анатолій Ігнатович, начальник Львівського обласного управління Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України.

 

Серед гостей, безпосередньо пов’язаних з мистецькою діяльністю були, зокрема Михайло Бондар, керівник об’єднання народних майстрів та художників-аматорів при Львівському державному обласному центрі народної творчості і культурно-освітньої роботи, Тетяна Коломійчук, заступник директора Дитячої школи народних мистецтв м. Львова, Оксана Бондар, методист з естетичного виховання і народних традицій Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи, Зоряна Грегорійчук, писанкарка, режисер театру «Мета», Іван Притула, художник, випускник нашого університету, який нещодавно відкривав першу виставку картин «У ритмі почуттів».

«Сьогодні висловлюю своє захоплення. Писанка – оберіг, символ життя. Зрештою, оберіг для спортсменів, – мовила Оксана Бондар, – Коли створюємо писанки, мають бути добрі думки, бо у певний спосіб моделюємо майбутнє. Життя – це мистецтво. Спорт – це рух. А рух – це життя».

«Все, що пов’язане з мистецтвом – прекрасне. Сьогодні актуально говорити про заняття фізичною культурою і спортом. Наші діти мають провадити здоровий спосіб життя», – поділилася враженнями Тетяна Коломійчук.

«Не бачу грані між спортом і мистецтвом. Спорт – це мистецтво, – сказала Зоряна Грегорійчук, – У конкурсних роботах органічне поєднання: нові ідеї, нові матеріали, нові почуття».

У відкритті та обговоренні перспектив конкурсу взяли участь спортивний журналіст, історик спорту Іван Яремко, викладач кафедри олімпійської освіти та стрільби і технічних видів спорту Антон Литвинець, доцент, завідувач кафедри зимових видів спорту, заслужений тренер України Орест Стефанишин, доктор наук з фізичного виховання і спорту, завідувач кафедри стрільби та технічних видів спорту, професор Богдан Виноградський, який лаконічно ознаменував: «Сьогодні ми побували на святі сучасної української калокагатії, де поєднано чотири складових елементи: етнографію, дух, духовність і тілесність».

«Проект «Олімпійська писанка» інтегрує в собі численні ідеї – насамперед, спорт і мистецтво. В ньому сполучені дитинство і зрілість, – підсумувала Олена Падовська, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри олімпійської освіти, – Немає більш дешевого матеріалу, який надається для творчості (кажуть «не коштує й виїденого яйця»). Кожен штрих і кожна точка – крок до вдосконалення. У спорті творять майстра вправляння й незліченні спроби. Отож, «ab ovo usque ad mala»: від яйця – за часів античності символу зародження життя і до яблука – символу зрілості, плоду пізнання. Себто опановуючи писанкарську техніку, дитина більше пізнає ідеї олімпізму – змагальності, некорисливого суперництва, товариського поступу до вдосконалення. І ті ідеї проростають і формують особистість. Вдячна проекту, котрий дає нам можливість відчути близько, побачити наживо видатних спортсменів, особистостей, цілованих славою».

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР