Четвер, 18 Квітня

Житель Львівщини разом із партнером за 8 років створили океанську яхту

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Житель Львівщини Мирон Гуменецький в ангарі на своєму подвір’ї збудував велику океанську яхту. На це йому пішло аж 8 років разом із партнером. 14-метрове судно відправили з села Новосілка до Києва для оформлення та доукомплектації. Про це розповідає Zaxid.net.

Ця велика яхта може вмістити до 12 людей. Раніше пан Мирон брав участь у створенні більших кораблів, але за рівнем складності, цей засіб став наймасштабнішим і найскладнішим.

Фото: Zaxid.net

«Вона будувалася для двох, щоби обійти довкола світу. Але чоловік, з яким ми починали цей проєкт, відмовився від нього. Коли почалася вiйна на сході України, у нього виникли проблеми з бізнесом, він був змушений відмовитися від цього проєкту. Тож тоді довелося трохи призупинити будівництво. Потім знайшовся інший компаньйон. Але у нього зовсім інший підхід до цього проєкту, зовсім інше бачення. Відтак яхта стала більшою та комфортабельнішою», – розповів Мирон.

Тому тепер плавальний засіб, який назвали Starwind, стане комерційним проєктом, хоча на початку все почалося з мрії про кругосвітню подорож…

На яхті облаштовані дві каюти для команди, одна капітанська, кают-компанія і камбуз (кухня). Яхта може вмістити до 12 людей, вона вийшла швидкою, спортивною, легкою, але в цей же час доволі комфортабельною.

«Вона має 45 футів, це майже 14 метрів у довжину. Ширина – 4 м, висота щогли 18 м, загальна вага 5,5-6 т. Лише сам баласт яхти (вантаж, який використовується для більшої осадки та сталості – ред.) важить близько 2 т. Креслення я отримав у Франції від чоловіка, разом із яким будував схожу яхту. Він вже мав досвід будівництва й ходіння на такій яхті і розповідав, що вона може розвивати швидкість до 16 вузлів (близько 30 км/год. – ред.)», – розповів Мирон.

За його словами, будівництво обійшлося приблизно в 150-200 тисяч євро. Сама лише щогла коштувала 40 тисяч євро. Зараз яхту повезли до Києва для завершальних робіт та оформлення документів на неї.

Фото: Zaxid.net

Перший досвід пан Мирон набув, коли допомагав будувати козацьку чайку «Пресвята Покрова», яка вперше вийшла у відкрите море на початку 90-х.

«Зараз трохи навчаю інших, але й постійно вчуся сам».

За його словами, кораблебудування, а також судноплавство та яхтинг в Україні розвиваються, і це не може не тішити.

До прикладу, зараз в Будинку воїна бійцям АТО/ООС пропонують безкоштовні курси. Тут викладають теоретичний курс для капітанів. Після курсу є екзамени з теорії і радіозв’язку. А далі необхідно відбути ще морську практику. Учасник курсу Іван Гаврилко поділився планами: «Я можу отримати ліцензію шкіпера (капітана – ред.) прибережного плавання – до 30 миль (майже 50 км – ред.). А також ліцензію оператора зв’язку. Ліцензія шкіпера дасть можливість змінити роботу. Значно більше заробляти. І подорожувати морем. В ідеалі, я б хотів стати капітаном і працювати в морському туризмі».

Зараз Мирон Гуменецький вже творить новий плавзасіб. У своїй майстерні, яку назвав Корабельня «Кітва» (кітва – металевий стрижень з лапами, що зачіплюється за ґрунт і утримує на місці судно, пливучий маяк і т. ін.; якір – ред.), працює над створенням катамарана. Його створює разом із Володимиром Анохіним – заступником голови вітрильної федерації Львівщини. У роботі йому також постійно допомагають товариші.

До слова, це не перша «робота» Мирона Гуменецького. Він брав участь у будівництві дерев’яного човна «Шквал», козацьких чайок «Спас» та «Отаман», а також створив веслового океанського човна для львів’янина Дмитра Рєзвого, який планував відправитися в регату через Атлантичний океан.