Понеділок, Листопад 18

За рік через неправильне паркування львів’ян оштрафували на 12,5 млн грн

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Із минулого року на вулицях Львова розпочали працювати інспектори з паркування, за цей час вони склали понад 33 тисячі постанов на близько 12,5 млн грн. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

«Свою роботу інспектори розпочали з осені 2018 року. Вони працюють щоденно 7 днів на тиждень. За рік складено понад 33 тисячі постанов на близько 12,5 млн грн, із яких сплачено понад 80%. Усі штрафи стосуються, у першу чергу, порушення правил дорожнього руху, знаків зупинок «стоянка заборонена», а також несплати за послуги паркування”, — розповів начальник управління безпеки міста Юрій Діль.

За суттєву перешкоду в русі транспорту водію залишають «лист щастя» на 510 грн. Якщо водій сплачує штраф впродовж 10 днів, гарантовано отримує 50% знижку. Та якщо водій зволікатиме з оплатою понад місяць – уже виконавча служба може нарахувати у два, а то й в три рази більше. Судитись – марно, кажуть юристи, передає Zaxid.net.

«Відсоток справ, які оскаржують у суді – це десь менше піввідсотка у всіх винесених. Тобто станом на кінець жовтня таких приблизно 140. З тих, що вже оскаржені, що нами програні фактично, їх взагалі 0,013%. Таких справ обмаль», – каже юрисконсульт інспекторів із паркування Олександр Бовш.

Інспектори можуть і просто попередити порушників без складання протоколу. Та це лише в разі, якщо водій є на місці.

 

«Інспектори з паркування охоплюють, фактично, весь Львів. Ми реагуємо на звернення Гарячої лінії та управління транспорту. Але основна зосередженість — це центральна частина міста, тому що тут дуже вузькі вулиці, зокрема, Коперника, Князя Романа, Гнатюка, Гавришкевича, пл. Галицька, пр. Свободи. У першу чергу, ми опрацьовуємо всі вулиці центральної частини. Їх щодня інспектують зранку та ввечері.

Зазначу, що зараз ми практикуємо таку річ, щоб кожного вівторка або кожної середи по два інспектори виїжджали в кожен район міста. Усі інші дні ми зосереджуємо роботу в центральній частині”, — розповів Діль.

Також він додав, що Львів став першим містом в Україні, у якому запрацював відділ інспекторів з паркування.

«Ми намагаємося достукатися до водіїв, аби вони не порушували правил дорожнього руху, не залишали авто без нагляду. Це велика проблема для міста. Саме тому, відповідно до нового закону, ми відкрили перший в Україні відділ інспекторів з паркування. За рік ми провели більше 10 навчань іншим міст країни. Сьогодні у нас є багато суперечливих питань щодо того, чому цією справою займаються інспектори з паркування, а не поліція. Відмінність полягає в тому, що ми маємо право виписати порушнику постанову та штраф без присутності водія», — зауважив Юрій Діль.

Додамо, що наразі в місті працюють 14 інспекторів з паркування, проте у відділі є вакансії.

Нагадаємо, 27 вересня 2018 року набрав чинності новий закон «Про реформування сфери паркування транспортних засобів». Згідно з ним, на базі управління безпеки міста Львова створили перший в Україні відділ інспекторів, які мають право приймати рішення щодо штрафування за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів.

Обов’язковою умовою в законі є фотофіксація місця здійснення порушення з прив’язкою до місцевості.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР