Четвер, 18 Квітня

Єврокомісія виділяє 65 млрд євро допомоги для Польщі, для ЄС – 750 млрд

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Європейська комісія рятуватиме європейську економіку від наслідків пандемії коронавірусу, створюючи фонд відновлення економіки у розмірі 750 млрд євро для Європейського союзу. Після важких перемовин сусідня Польща домоглося переконати партнерів у виділенні досить великої фінансової подушки для країни. Ці кошти хочуть використати на великі інфраструктурні об’єкти, зокрема у східних регіонах, що межують з Україною та Білоруссю. Про це інформує Польське радіо.

Президент Республіки Польща Анджей Дуда вважає, що ця допомога поможе не лише побороти лихо пандемії, але й водночас створить шанс на нові обрії розвитку.

«Це відповідь на виклики, які доля піднесла через пандемію коронавірусу всім державам-членам Європейського Союзу. Я говорю про економічні наслідки пандемії. Від них потерпають усі наші держави. Ми розуміємо, що доведеться ще жорстко з ними боротися. Йдеться не лише про те, аби повернути Європі попередній рівень життя її жителів і забезпечити те, щоб ми не відчували наслідків кризи, але насамперед хочемо дати Європі новий стимул економічного розвитку, аби вона вийшла на новий шлях.

Так було після великої кризи на зламі 1920-30-их років і в США, і в Європі. Також так сталося після ІІ Світової війни, коли на руїнах знищеної війною Європи, завдяки розумній політиці і мудрим інвестиціям, розвинули Західну Європу. Європу великого добробуту і дуже високого рівня життя для всіх її громадян, в основі якої – суспільна ринкова економіка.

Європа знову повинна стати великим виробничим цехом. Ми повинні повернутися до виробництва, яке Європа вже давно припинила, яке перенесено з Європи через політику зменшення коштів виробництва, далеко, далеко на схід, десь до далекої Азії. У добу коронавірусу це спричинило переривання ланцюга поставок комплектуючих. Ми мусимо змінити таку політику».

Президент Дуда та прем’єр Матеуш Моравєцький велику увагу присвячують розвитку східних регіонів Польщі, які досі часто були занедбані, і які межують з Україною та Білоруссю. Саме тому значна частина європейських коштів має фінансувати сильні інфраструктурні проєкти.

Як пише Польське радіо, відкритість польської влади на регіональне міжнародне співробітницво могла би використати теж Україна. Потрібна копітка робота президента Зеленського та прем’єра Шмигаля, яка досі не є помітною. Європейські оглядачі не бачать якоїсь активності Володимира Зеленського у підвищенні рівня життя громадян України до європейських стандартів. Важко виправдати пасивність очільника української держави, а на додаток кошти на важливі інтеграційні проєкти можна знайти в Європі.