Яким буде IT-парк у Львові

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

У Львові збудують Innovation District IT Park – район, який стане місцем для навчання, роботи та відпочинку.

Старт будівництва заплановано на кінець 2017-го – початок 2018-го року. Забудову розраховано на наступні 10 років (максимальний термін реалізації проекту).

Головний виконавчий директор ІТ-кластеру Степан Веселовський розповів, що парк буде збудовано на пересічені вул. Стрийської та І. Чмоли (поряд з Українським Католицьким Університетом та Податковою).

В парку будуть розташовані повноцінний університет повного циклу навчання, сучасні лабораторії до яких будуть мати доступ студенти всіх львівських ВНЗ та стартапи, коворкінги, акселерктор, готель, дитячий садочок, конференц-зал, багато паркінгів та зелених зон для роботи та відпочинку.

На даний момент резидертами проекту вже є SoftServe, N-iX, GlobalLogic Ukraine та Perfectial. Це більше 50% завантаженості парку. Йдуть перемовини з іншими компаніями. 

Степан Веселовський також додає, що 23-24 червня під час конференції Lviv ІТ Jazz організують спеціальну прес-конфренцію та запросять журналістів, щоб зробити наступний великий update по проекту.

Що таке ІТ Park

Це — інвестиційний проект, основним джерелом заробітку якого стане оренда офісів, але передбачено обов’язкову освітню складову. В IT Park будуть розміщені офіси, тризірковий готель, спорткомплекс, дитячий садок і можливо — початкова школа. Також передбачено, що на цій території буде споруджено будинок, присвячений технологічній освіті з технолабораторіями і інноваційними програмами — свого роду освітньо-технологічний кампус всередині парку.

Скільки компаній парк зможе вмістити?

В львівському кластері зараз 53 компанії, в яких працює 8000 людей. Компаній, для яких важливий Innovation District IT Park, дуже багато. Загалом, проект розрахований на 8000-10000 людей. Важко сказати скільки це компаній, бо все залежить від їхнього розміру. Але розраховували ми приблизно на 30 компаній-резидентів парку, в яких працює від 8000 до 10000 людей.

 

Чому вирішено створити такий парк

Веселовський говорить, що на початку 2016 року співорганізатори Львівського ІТ-парку вивели для себе гіпотезу, що галузь ІТ виросла до розміру, який дозволяє створювати інфраструктуру під себе: не просто переналаштовувати існуючу інфраструктуру під офіси, а будувати візерунок сучасного міста. Це можна зробити завдяки будівництву центру чи району, який би задовільнив офісні потреби, а також став новим центром розвитку інновацій і технологій в місті, підняв на ще вищий рівень технологічну освіту:

«Коли ми з керівниками ІТ-компаній вперше сіли за круглий стіл щоб обговорити наше бачення ІТ Park, то не дійшли онднозначної згоди – кожен бачив проект по-своєму. Це наштовхнуло нас на ідею провести дослідження. Ми найняли компанію, яка на цьому спеціалізується, і замовили дослідження, щоб виміряти попит на ринку, зрозуміти рівень інвестиційної привабливості проекту і лише після цього братись за реалізацію».

Частина будівель ІТ-парку в Брно, Чехія

З ким будуватимете IT Park?

З Володимиром Женчаком. Він – девелопер зі стажем та розумінням індустрії, а також він будував Forum Lviv, тож має досвід у будівництвці. Я дуже радий, що ми зустрілись , і що порозумілись. У Володимира давно була схожа ідея.

В нього є досвід: і девелоперський, і будівничий, і бізнесовий. У нас є індустрія, яка потребує проекту і розуміння того, як це все має виглядати. Відповідно, у нас з Володимиром склалась непогана синергія. Після десятків зустрічей, нарад та дискусій, ми сформували документ, який підписали у четвер. Фактично, це історичний день для Львова, бо почнуться величезні зміни в ІТ міста, в візуальному відображенні.

Адже що таке ІТ? Як відчути його на дотик? Коли IT Park буде збудований, всі скажуть – оце ІТ.

Наші чиновники дуже часто не розуміють цієї галузі, бо звикли бачити результати праці, як от, наприклад, на заводі. А IT-шники… Ну стоїть якийсь будинок, ну сидять там якісь хлопці й дівчата, ніби працюють… Чим займаються – невідомо. Зате всі знають, що вони багато заробляють і що “щось там нечисто”.

Проект ІТ Park допоможе з правильним розумінням усім ключовим стейкхолдерам розвитку міста і країни – університетам, представникам державної, муніципальної, регіональної влади і т.д. Сподіваюсь, що IT Park підтримають всі, бо це наша спільна ноша, яку ми маємо нести протягом наступних 10-ти років. І я розумію, що це буде неймовірний час.

Джерело

Новини партнерів:
Завантаження...

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР