Понеділок, Травень 20

Як у Львові стартували роботи з реконструкції площі Двірцевої

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

У п’ятницю, 1 березня, у Львові розпочався І-ий етап реконструкції пл. Двірцевої. Водіям приватного транспорту вже від сьогодні не можна заїжджати на вокзал. Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

© ЛМР

«З 1 квітня буде закрито Автостанцію. Тоді приміські і міжнародні маршрути змінять місце локації: приміські будуть зупинятися на Приміському вокзалі, а міжнародні автобуси будуть зупинятися на парковці вокзалу, яка знаходиться близько до зупинки міського громадського транспорту. І приблизно з 15 травня трамваї перестануть курсувати до вокзалу, а будуть розвертатися на вул. Городоцькій біля депо.

З 31 березня ПрАТ «Укрзалізниця» вводить додаткові зупинки на станції «Підзамче» для 53 потягів. Тому з 7 березня ми запускаємо трамвайний маршрут № 5 зі сполученням «вул. Промислова — Академія мистецтв». Оскільки ЛКП «Львівелектротранс» запускає «пересадковий» квиток, це дозволить людям, які хочуть їхати з Підзамче на Сихів, пересісти на зупинці «Академія мистецтв» на трамвайний маршрут № 8, чи, за потреби, пересісти в центрі на інші напрямки», — розповів заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий.

© ЛМР

© ЛМР

© ЛМР

Як повідомив інженер з інженерних мереж ТзОВ «Онур» Віктор Онищук, у п’ятницю 1 березня відбуваються лише підготовчі роботи, а вже з понеділка розпочнуть активні ремонтні роботи.

«Сьогодні проводимо підготовчі роботи для першого етапу реконструкції пл. Двірцевої. Найперше — це організація дорожнього руху для водіїв і пішоходів, обгородження території, де будуть проводити роботи, виставлення бетонних блоків, встановлення світлової сигналізації.

У частині, яка зараз перекрита, будемо замінювати каналізаційний колектор діаметром 1000 мм. Для цього будемо розбирати дорожнє покриття і частково тротуар, в межах загорожі. Демонтажу також тут підлягає старий фонтан і буде монтуватися новий фонтан, відповідно до проекту», — повідомив він.

© ЛМР

Проектом реконструкції площі Дверцевої передбачено:

• збільшення інфраструктури громадського транспорту;

• збільшення кількості зупинок;

• вмонтування павільйонів з сидіннями та накриттям на зупинках громадського транспорту;

• в майбутньому збільшити кількість трамвайних маршрутів до вокзалу;

• розділити смуги для таксистів, приватного транспорту; громадського транспорту, трамваїв;

• створити пішохідну зону, яка йтиме вздовж вул. Чернівецької до вокзалу, далі до площі і має перетнути широку автомобільну смугу;

• рух громадського транспорту буде об’єднаний у правій смузі, громадський транспорт зможе курсувати не залежно від приватного;

• збільшення озеленення;

• збільшення площі скверу;

• створення велопарковки;

• облаштування підземного паркінгу;

• встановлення сучасного фонтану з формуванням громадського простору ближче до фасаду вокзалу;

І етап робіт

І етап робіт почнеться з лівою частини площі і до центральної частини. Відповідно, під час цих робіт, буде закрито для проїзду дорожню частину, і буде один невеликий проїзд. У цій лівій частині розпочинається колектор, тому проведуть його заміну.

 

Зі схем видно, що для пішоходів із початком реконструкції мало що зміниться. Зупинки громадського транспорту залишаються на своїх місцях, а потрапити всередину головного вокзалу можна тими ж чотирма шляхами, один з яких обладнаний пандусом, а інший – ліфтом.

Як рухатимуться транспорт і пішоходи

Як рухатимуться транспорт і пішоходи

Що стосується водіїв, то ситуація трохи інша. По-перша, таксисти більше не зможуть забирати пасажирів просто біля головного входу до залізничного вокзалу. По-друге, буде обмежений доступ до міжміської автостанції.

Як рухатимуться транспорт і пішоходи

ІІ етап робіт

ІІ етап робіт — закриття автостанції до трамвайної колії. Тут роботи підрядник планує проводити два-три місяці. Після цього приступить до ІІІ етапу — це закриття колії. Трамваї перестануть курсувати до вокзалу, а будуть розвертатися біля депо на вулиці Городоцькій.

Водіям приватного транспорту вже з 1 березня не можна буде заїздити на вокзал. До вокзалу можна буде під’їхати лише громадським транспортом — автобуси курсуватимуть максимально довго, допоки це дозволятимуть роботи, для них буде залишена окрема смуга. Також зможуть під’їздити до вокзалу і таксі. Автобуси міжнародного і міжміського сполучення з часом будуть переведені на Приміський вокзал.

“Отож, з 1 березня буде закрито першу частину площі, з 1 квітня — автостанцію і, приблизно, з 15 травня, трамваї перестануть курсувати до вокзалу, а будуть розвертатися на вул. Городоцькій, біля депо”, — розповів Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

За словами Олега Партики, в.о. начальника управління транспорту, під час перших етапів реконструкції пл. Двірцевої міський транспорт, який курсує до вокзалу, буде курсувати за звичайною схемою. Також є попередні домовленості із залізницею щодо курсування поїздів.

«Попередньо є домовленість із залізницею щодо курсування поїздів далекого приміського сполучення. Більша частина поїздів буде зупинятися на станції «Підзамче».

На сьогодні до станції «Підзамче» курсують великі автобуси на маршруті № 5а. Плануємо підсилити цей напрямок ще іншим автобусним маршрутом, при потребі, та продовжимо час їхньої роботи”, — повідомив в.о. начальника управління транспорту Олег Партика.

І вже у 2020 році реконструюватимуть ліву частину площі. За словами Андрія Білого, на місці скверу та автостоянки облаштують великий громадський простір з хідниками, лавками і деревами, а під ним збудують підземний паркінг.

“Площа майбутнього громадського простору буде значно більшою, ніж площа того скверу, який є зараз. Під ним буде підземний паркінг, а навколо – розворотне кільце для автомобілів”, – додав Андрій Білий.

Візуалізація реконструкції пл. Двірцевої

Візуалізація реконструкції пл. Двірцевої

Візуалізація реконструкції пл. Двірцевої

Окремий заїзд для таксі ближче до вокзалу. «У всіх цивілізованих країнах місця для посадки і висадки є відокремлені», – прокоментував головний архітектор Львова.

Візуалізація реконструкції пл. Двірцевої

Відповідно до проекту, фонтан на Двірцевій площі буде перенесено, а сам він матиме вигляд струмочку. Він проектувався з урахуванням європейського досвіду та проблем фонтану на площі Митній.

Візуалізація реконструкції пл. Двірцевої

Трамвайні зупинки. Їх перенесуть ближче до фасаду будівлі, аби люди з валізами могли легше і швидше добиралися до входу на вокзал.

Візуалізація реконструкції пл. Двірцевої

Візуалізація реконструкції пл. Двірцевої

Візуалізація реконструкції пл. Двірцевої

Розширене трамвайне кільце. Воно буде збільшене та у формі еліпсоїда. Окрім того, на території поблизу збільшать кількість місць для зупинок та відстою трамваїв.

Платформи для автобусів. Їх згрупують із трамвайними зупинками. Для заїзду автобусів передбачать спеціальні «паси». Окрім того, кількість приміського транспорту на автостанції біля вокзалу планують зменшити.

Візуалізація реконструкції пл. Двірцевої

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР