Як на Дорошенка реставрують 110-річну кам’яницю

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

На вул. Дорошенка, 19 розпочали реставрацію фасаду будинка-пам’ятки. Про це повідомляє пресслужба ЛМР.

«Будинок збудували за проєктом архітектора Володимира Підгородецького для банкіра Едварда Ландау. Він має вже більше 100 років. Його прикрашають скульптури Петра Війтовича. Не пам’ятаю, щоб цей будинок реставрували впродовж останніх 30 років. Він складний для реставрації», – каже вона.

Тендер на виконання робіт виграла київська фірма ТзОВ «Україна-Реставрація». У Львові вони ще не працювали, тож їх консультує випускник НУ «Львівська політехніка» Андрій Федоришин, який керуватиме роботами з реставрації скульптур

Будинок реставруватимуть упродовж 2019−2021 років. За цей час відреставрують цоколь, гладку та рустовану поверхні стіни головного фасаду, відновлять втрачені та пошкоджені декоративні елементи фасаду (тяг, карнизи, фронтони, атика, кронштейни, маскарони, розети), скульптури та балкони. Вартість робіт становить 2,9 млн гривень.

 

За словами Андрія Федоришина, найскладніше буде працювати над відновленням карнизів, дотичних до даху і реставрувати скульптурні групи. Також складно буде встановити риштування, оскільки фасад не є лінійним, а має багато виступів.

Нагадаємо, що 16 серпня цього року управління охорони історичного середовища уклало договір про реставрацію будинка-пам’ятки на Дорошенка, 19.

Загалом за останні 5 років у місті відреставровано фасади 19 будинків.

Довідка

Будинок на вул. Дорошенка, 19 збудували у 1909 році за проєктом архітектора Володимира Підгородецького для банкіра Едварда Ландау на місці триповерхової кам’яниці, зведеної у 1888 році, а потім розібраної під нове будівництво. Житлова споруда з камерним внутрішнім подвір’ям зведена у стилі пізній історизм (необароко). Фасад із багатим ліпним оздобленням, почленований потужними коринфськими півколонами над балконною балюстрадою. Його прикрашають скульптури Петра Війтовича — алегоричні зображення «Війни», «Миру», «Науки», «Мистецтва», «Праці» і «Торгівлі».

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР