Вівторок, 23 Квітня

ВРУ підтримала законопроєкт, який дозволить приховувати майно через дітей

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Нардепи підтримали за основу виключення з числа членів сім’ї суб’єкта декларування дітей, які з ним не проживають, що передбачено проєктом закону № 3355-1. За підтримку законопроєкту проголосували 244 нардепи. Позашлюбні діти чиновників не засвітяться у їхніх деклараціях. Про це інформує УП.

Законопроєкт 3355-1 дозволяє уникати декларування майна чиновниками, якщо воно записане на неповнолітніх дітей, які не проживають з декларантом.

Законопроєкт поширює обов’язок декларування відомостей про неповнолітніх дітей тільки в разі, коли вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки із суб’єктом декларування.

На думку авторів, дана необхідність викликана тим, що декларанту після розірвання шлюбу між подружжям практично неможливо отримати своєчасні і достовірні відомості, необхідні для заповнення декларації.

“Юристи гарантують, що за таких умов (якщо записати майно на дитину, яка не проживає з чиновником, – Ред.) знайти це майно буде дуже складно. Головне – не дуже часто навідуватися на цю віллу. Що й не важко – у чиновника вже є дворівнева квартира в Києві, вілла потрібна лише як засіб зберігання коштів. Ну, або для життя на пенсії”, – написав у Facebook народний депутат Ярослав Юрчишин.

Нагадаємо, що чиновники, нардепи, члени Кабміну, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, військові посадові особи Збройних Сил України, судді тощо зобов’язані декларувати своє майно і доходи. За відповідністю статків і придбаного майна має слідкувати Національне агентство з запобігання корупції.

Чиновники мають декларувати не лише свої доходи, нерухомість, авто і коштовності, а й ті, які належать членам їхніх родин, або перебувають у них у користуванні.

З 18 жовтня 2019 року набрали чинності зміни до закону “Про запобігання корупції”, які розширили коло близьких осіб та членів сім’ї суб’єктів декларування. Відтепер термін “близькі особи” в законі застосовується до племінника і племінниці, а також до батька та матері дружини (чоловіка) сина (дочки).

Також членами сім’ї суб’єкта декларування є його неповнолітні діти незалежно від спільного проживання, пов’язаності спільним побутом та наявності взаємних прав та обов’язків. Крім того, публічним службовцям заборонено мати близьких осіб у прямому підпорядкуванні.

Журналісти і НАЗК неодноразово виявляли невідповідність між доходами і коштовним майном низки чиновників. Дуже часто чиновники і посадовці переписують майно на родичів, або просто “забувають” вказувати його в декларації. Це може свідчити про їх корумпованість.