Водіям більше не вдасться уникнути штрафу через неправильне паркування, – ЛКП «Львівавтодор»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У ЛМР розповіли, як Львів боротиметься з недобросовісними водіями після того, як набере чинності новий закон про підсилення відповідальності за порушення правил паркування.

Так, 27 вересня в дію вступає Закон України «Про реформування сфери паркування транспортних засобів». Він передбачає низку нововведень щодо процедури штрафування водіїв за неоплачене паркування, а також щодо підстав для евакуації авто – їх відтепер буде аж 17. Про це пише Гал-інфо.

Штрафувати чи проводити евакуацію згідно з новим законом будуть спеціальні інспектори з паркування, створені при місцевих радах. У Львові відділ інспекторів планують створити при управлінні безпеки, розповідає його начальник Юрій Діль.

«Кожен орган місцевого самоврядування буде створювати відділи інспекторів з паркування. Це будуть посадові особи, які після проходження відбору та навчання, матимуть право накладати постанови на порушників правил паркування у платних зонах, здійснювати фото- та відеофіксацію, а також евакуйовувати транспортний засіб на спецмайданчики. Інспектори не прийматимуть готівку за виписані штрафи на місці. Натомість, інформація буде вноситись до реєстру адмінправопорушень, після чого водій отримуватиме на пошту відповідну постанову», – зазначив він.

Як додає начальник відділу з паркування ЛКП «Львівавтодор» Сергій Париляк, зараз у Львові не всі водії оплачують паркування в платних зонах. Вони користуються тим, що процедура покарання за це порушення є дуже довгою і триває близько 2 місяців.

 

«Коли запрацює цей закон, водій знатиме, що за порушення правил паркування доведеться відповісти і оплатити штраф. Тоді, думаю, ситуація на таких вулицях, як, наприклад, вул. Князя Романа, кардинально зміниться і громадський транспорт почне працювати згідно з графіком. Відповідно, ним стане набагато зручніше користуватись», – запевняє Сергій Париляк.

Чиновник також додав, що відкриті зони паркування в місті зазвичай повністю заповнені автівками, однак лише 30-50% водіїв оплачують відповідні послуги. На цьому також наголосив в.о. начальника управління транспорту ЛМР Олег Партика. На запитання про те, чи зараз у Львові є достатньо паркомісць, Партика відповіді дати не зміг, як і не зміг нічого розповісти про облаштування підземних паркінгів у центрі Львова. Разом з тим, він наголосив, що ЛМР робить все для того, аби для поїздок у центр міста львів’яни обирали не власне авто, а громадський транспорт.

Варто зазначити, що станом на сьогодні у Львові діє 52 платних паркувальних майданчики, загальна місткість яких – 1919 паркомісць. Вже влітку запрацює ще 19 таких майданчиків на 564 паркомісця. Однак, як наголошують у ЛКП «Львівавтодор», ці паркомісця зазвичай заповнені лише на 50%, оскільки водії дозволяють собі паркуватись у заборонених місцях.

Нагадаємо, вартість паркування на закритих майданчиках становить 20 гривень за годину, у І-шій зоні – 15 гривень/година, а у ІІ-гій зоні – 5 гривень/година.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР