Власник вілли “Люсія” заплатить штраф 170 тисяч гривень

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Львові на 170 тисяч гривень оштрафували власника вілли на вулиці Свєнціцького, 16. Таке рішення прийняли на засіданні щодо порушень на пам’ятках архітектури, повідомив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Як розповів “Львівській газеті” посадовець, йдеться передусім про руйнування конструкцій даху будинку.

“Якщо порівняти стан вілли зараз і рік тому, вони дуже різні. На нашу суб’єктивну думку, власник зумисне доводить будівлю до стану руїни”, – прокоментував Андрій Москаленко.

Додамо, що на місці цієї вілли власник хоче побудувати багатоповерхівку. Натомість у міській раді категорично проти, тому дозволів на будівництво не дають.

А у 2017 році ЛОДА внесла “Люсію” до списку щойно виявлених пам’яток. Відповідно у лютому 2018 року Міністерство культури внесло об’єкт реєстрі пам’яток місцевого значення. Це означало, що ані руйнувати, ані перебудовувати віллу не можна.

 

Після цього власник звернувся до суду, де скасував наказ ЛОДА про присвоєння будівлі статусу щойновиявленої пам’ятки. Якщо суд скасує і рішення Мінкульту, то власник таки матиме право побудувати на місці “Люсії” багатоквартирний будинок.

Довідка

Вілла була побудована у 1895-1896 рр. для Юзефа Ольпінського (Jozef Olpiński) на вул.Dwernickiego, 16 (конс.№39, нині вул. Свєнціцького) за проектом архітектора Івана Долинського (1852-1916).

У 1897 тут мешкав Юзеф Обмінський (Jozef Obmiński), цісарський радник і контролер Головної крайової каси.

У 1916 власницею була Scott Karolina.

Протягом 1931, 1933 тут мешкав Стані́слав Лемпі́цький (Stanisław Łempicki; 1886-1947) — польський учений, письменник, професор, дійсний член Польської академії знання, представник львівсько-варшавської філософської наукової школи. Чоловік польської поетеси Ядвіги Гамської-Лемпіцької.

Вже у 1935 власниками були Scott EIgin i tow, а мешкали тут Ćwiąkała Helena, krawcz, Kolonowski Jan, ofic. W. P., Otto Michał, ofic. W. P.

У 1941 мешканець Jaźwa Kazimierz.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР