Четвер, Вересень 19

Власник львівського магазину «Океан» пообіцяв відновити зруйновану мозаїку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Власник «Компанія Ріел-Естейт Груп» Володимир Швед, який зруйнував мозаїку на відомому львівському магазині «Океан», пообіцяв відновити її власним коштом. Про це у Facebook написав міський голова Львова Андрій Садовий, оприлюднивши відповідний лист Володимира Шведа, передає Zaxid.net.

Також міський голова запитав, що про таку пропозицію думають львів’яни.

«Забудовник пропонує реконструювати мистецький твір повністю своїм коштом і додатково передати місту приміщення на 1000 м2 для відкриття там дитячої школи художного і музичного спрямування», – написав Андрій Садовий.

Окрім того, мер Львова зазначив, що він звернеться до парламенту, аби той вніс доповнення до українського законодавства, щоб максимально жорстко посилити покарання за руйнування творів мистецтва та пам’яток архітектури.

Відому мозаїку з рибами створили за ескізами знаного львівського художника Володимира Патика. Вона прикрашала фасад будівлі магазину «Океан» від його відкриття в 1982 році. Мозаїка не мала статусу пам’ятки архітектури чи культури та не перебувала під охороною. Однак попри це місто домовилося з власником будівлі про збереження мозаїки під час реконструкції. Однак ці домовленості забудовник порушив.

 

До слова, замовником реконструкції магазину «Океан» виступає ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп». За даними платформи YouControl, власниками компанії є Наталія та Володимир Швед. Попри співзвучну назву компанія не має стосунку до іншого відомого львівського девелопера – «Корпорації Ріел-Груп».

Нагадаємо, про знищення мозаїки колишнього магазину «Океан» з цінною мозаїкою на фасаді будівлі на вул. Володимира Великого стало відомо 18 липня. Це збурило громаду Львова. Мерія заборонила бізнесменові Володимиру Шведу продовжувати будівництво на місці зруйнованого магазину.

Згодом інспекція Держархбудконтролю у місті Львові заборонила будь-які роботи на місці колишнього магазину «Океан», а за знесення мозаїки забудовнику загрожував штраф.

Окрім того, після цього випадку у Львові вирішили дослідити та облікувати усі мозаїки, створені за часів Радянського союзу.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР