Вівторок, 16 Квітня

Візит Степанова на Львівщину: про вакцинацію, церкви і чому він без маски

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У четвер, 6 серпня, із робочим візитом до Львова приїхав Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. Очільник МОЗ завітав до трьох львівських медичних закладів, аби поспілкуватися з трудовим колективом та перевірити умови у лікарнях. Окрім цього у нього був брифінг з журналістами перед стінами Львівської обласної державної адміністрації.

Міністр спілкувався із представниками ЗМІ без маски, бо зберігав дистанцію.

“Я знаходжусь на соціальній дистанції півтора метри. До того ж, у нас була достатньо жорстка розмова з директором департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. Я думаю, він цього не приховує. Також ми сьогодні говорили з головою ОДА про проблеми, які є в області. Те, що стосується провальних питань, які були у Львівській ситуації, то вони виправлені.  Мова йде про кількість тестувань, чи проведення епідрозслідування, чи маршрутизацію пацієнтів. Пацієнти повинні доставлятись у ту лікарню, яка є спеціалізована для боротьби з коронавірусом”, – додав Степанов.

Через поширення вірусу не потрібно закривати церкви

Міністр зазначив, що сам належить до людей, які ходять до церкви і тому бачить, що там інколи не дотримуються вимог карантину. Водночас міністр зазначив, що ніколи не говорив про те, що богослужіння у церквах потрібно припинити.

“Я не знаю, як це коментувати. Це не мої слова, вже таке придумали самі, що я навіть такого не говорив”, – сказав Степанов.

Про минуле звільнення чиновників і чому вже не звільнятиме

«В нас була достатньо жорстка розмова, в тому числі і з директором департаменту і з головою по тих провальних питання, які були в області. Ситуація виправлена, наприклад, по кількості тестувань, проведенню епідрозслідувань, маршрутизації пацієнтів, щоб вони доставлялися саме в ту лікарню, яка є спеціалізованою і визначеною для лікування. Тут ситуація покращилася, ми досить жорстко її моніторимо», – заявив міністр.

Він також запевнив, шо у визначенні зон ризику в регіонах немає жодної політики.

«Критерії щодо зон були відразу відомі в ці цифри, на основі яких ми їх визначаємо є відкриті. Тут немає жодної політики, про це говорять цифри. Водночас, чітко визначено законом, хто має контролювати дотримання обмежень, і що передбачено за їх невиконання. Щодо відповідальності, то є органи, які це контролюють це Держпродспоживслужба, поліція, прикордонники, кожен в межах своєї відповідальності. Неважливі назва міста чи посада. Це не просто бажання перевести когось в ту чи іншу зону, це чітко визначена методика визначення рівня небезпеки. Прикро, що є така реакція, що замість того щоб подумати про здоров’я людей хтось переходить в іншу площину», – додав Максим Степанов.

За його словами, на засоби індивідуального захисту і на лабораторне устаткування загалом виділено 2,9 млрд грн. Зараз проводяться закупівлі і постачання. Також додаткові кошти виділені на закупівлю обладнання для опорних лікарень.

Збільшення кількості тестувань

«На початку карантину ми проводили 200 тестувань за добу, на сьогодні ми проводимо близько 18 тисяч тестувань, проте, ми маємо намір збільшити у вересні кількість тестувань до 25 тисяч за добу. У нас є алгоритми, щоб отримувати результати тестування без затримування процесів лікування. Звичайно є зволікання,  б не вистачає люде і устаткування, але ми в рази збільшили кількість тестувань. Ми визнаємо, що є проблем, але ми знаємо як їх вирішувати, інколи точково. Виникають питання щодо скерування хворих, до сімейних лікарів, але це людський фактор», – запевнив міністр.

Про вакцинацію

З керівництвом ЛОДА міністр також обговорив ситуацію з проведенням вакцинації в області. «Україна повністю забезпечена всіма вакцинами, вони є в регіонах. Треба суттєво посилити цей процес. Є певні позиції, які у нас з головою ЛОДА викликають занепокоєння, але, думаю, що ця ситуація буде виправлена», – сказав міністр.

І про трансплантологію

Міністр також пообіцяв допомогу Львівській лікарні швидкої допомоги щодо фінансування операцій з трансплантації.

«Ми хочемо за 2,5 роки, максимум 3, Україна здобула трансплантаційну незалежність, щоб наші громадяни не їздили за кордон лікуватися. Кожного року близько 5 тисяч громадян чекають на трансплантацію, кожного дня 9 людей помирає через те, що не дочекалися трансплантації. Трансплантація серця за кордоном коштує близько 3 млн. грн а в Україні – 609 тис.грн. Неважко порахувати, що за кошти, які сплачуються за лікування за кордоном, ми можемо лікувати 5 людей в Україні», – заявив міністр.