Середа, Вересень 18

Відзавтра в обігу з’являться монети номіналом 1 і 2 гривні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Нові обігові монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні вже завтра з’являться в готівковому обігу, інформують у прес-службі НБУ, передає Український інтерес.

Всього в обіг введуть 5 мільйонів штук монет кожного номіналу. Поступово монет карбуватимуть більше.

У Нацбанку пояснюють: така заміна допоможе заощадити державі близько 1 млрд гривень, адже банкноти низьких номіналів швидко зношуються і стають непригодними для використання.

 

“Якщо монета може перебувати в обігу 20-25 років, то банкноти низьких номіналів – незначний проміжок часу (до 1 року). Через фізичне зношення банкнот гривні Нацбанк щороку вилучає близько 800 мільйон банкнот усіх номіналів, із них понад 40% – банкноти від 1 до 10 гривень”, – уточнюють представники регулятора.

Станом на 1 квітня 2018 року в обігу були 547 мільйон банкнот номіналом 1 гривня та 242 мільйон банкнот номіналом 2 гривні. Водночас, в обігу вже перебуває 484 мільйон обігових монет номіналом 1 гривня старого зразка.

Також у Нацбанку повідомили, що припиняють карбувати монет номіналами 1, 2, 5 копійок, однак в обігу вони залишатимуться протягом необмеженого часу.

А уже у 2019-2020 роках українці зможуть користуватися монетами номіналом 5 і 10 гривень.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР