П’ятниця, Квітень 19

Вчителька з Львівщини увійшла до фіналу конкурсу Global Teacher Prize Ukraine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Вчителька з смт Добротвір на Львівщині увійшла до фіналу конкурсу Global Teacher Prize Ukraine. За звання найкращого вчителя України у фіналі конкурсу змагатимуться 10 вчителів. Про це у п’ятницю, 31 серпня, повідомили на Facebook-сторінці премії, передає ZAXID.NET.

До фіналу конкурсу Global Teacher Prize Ukraine увійшла одна представниця Львівської області – 45-річна вчителька української мови та літератури із загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів смт Добротвір Олеся Браташ. Загалом у фіналі 10 вчителів з усієї України.

Переможця визначать 7 жовтня і він отримає премію у розмірі 250 тис. грн.

У півфіналі конкурсу, окрім Олесі Браташ, була ще одна представниця Львівщини – вчителька інформатики, літературного читання та української мови у початковій школі Червоноградської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Анна Савіцька. Однак увійти до фіналу їй не вдалось.

Вчителька керується правилом «час трьох «Н»: немає нічого неможливого, і привчає до нього власних учнів. Щоб показати учням, що вони живуть у незвичайний час навіть у маленькому селищі, Олеся Браташ ініціювала відзначення в школі Дня Гідності, під час якого вони з учнями розглядали проблеми людської гідності, толерантності, повагу незалежно від гендерної та етнічної приналежності на прикладі програмних творів української літератури.

 

Також жінка ініціювала проведення в школі заходів у межах Міжнародної акції «16 днів проти насильства», щоб привернути увагу до проблем насильства у сім’ї. Разом із учнями планує долучитися до відзначення Міжнародного дня миру. Вони вже проводять флешмоби, уроки миру, беруть участь у Ході миру.

Водночас Олеся Браташ активізувала волонтерську роботу: з її ініціативи у добротвірській школі було створено волонтерський центр допомоги українським захисникам на сході України та вимушено переселеним громадянам. Заручившись підтримкою релігійної громади селища, вдалося зібрати понад 300 книг україномовної дитячої літератури для публічної бібліотеки у Слов’янську.

До складу журі конкурсу входять представники EdCamp, EdEra, Microsoft, Impact Hub Odessa, !FEST/Школа вільних і небайдужих, Цифрове видавництво MCFR. У вересні у Львові відбудеться фінал конкурсу, де визначать переможця, що отримає 250 тис. грн.

Зазначимо, премію Global Teacher Prize, яку ще називають «Нобелівською премією» для вчителів, започаткував арабський мільярдер Санні Варкі у 2014 році. Нагороду вручають за видатний внесок у професію вчителя, її розмір становить 1 000 000 доларів.

© portal.lviv.ua

Національна премія Global Teacher Prize Ukraine проходить вже вдруге. Її ініціювала громадська спілка «Освіторія» у 2017 році, мета якої не лише популяризувати новаторські підходи в освіті, а й підняти престиж викладача. Переможець премії отримає 250 тисяч гривень та поїде в Дубай на Global Education and Skills Forum 2019.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР