Вівторок, Листопад 19

В Україні запрацювали нові правила маркування продуктів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Відсьогодні, 6 серпня, в Україні поступово будуть змінюватися етикетки товарів у магазинах, тому що починають діяти нові правила маркування харчової продукції, пише ТСН.

Інформація має бути подана так, щоб її можна було прочитати. До цього моменту етикетка могла бути написана такими малими літерами, що її неможливо було прочитати, а інформація про продукт могла бути неповною. Та тепер таких проблем у покупців не має бути.

Отже:інформація про харчовий продукт тепер має бути точною, достовірною та зрозумілою для покупця. Це основний принцип нового закону. Навіть реклама харчів має бути правдивою та доведеною. Та все ж особлива увага буде до етикетки, яка має не плутати покупця, а допомагати у виборі.

Шрифт буде чітким, розбірливим і контрастним. Інформація про продукт має бути лише українською мовою. Переклад – за бажанням виробника. Так само виробники мають збільшити шрифт на упаковках, обрати для літер контрастний колір та прибрати усі картинки або інші графічні елементи, які заважають читати. Інгредієнти-алергени будуть виділені окремо шрифтом або кольором. Якщо у вас алергія на арахіс, соєві боби або молоко – одразу зрозумієте, чи варто купувати продукт.

Інформація повинна бути усюди. Дізнатися склад купленого споживач тепер може всюди. Якщо продукт нефасований у супермаркеті, наприклад, борошно, то склад має бути вказаний на мішку, або на окремому стенді поруч.

За кригу не платимо. Часто купуєте заморожені продукти? Для вас гарна новина – тепер за кригу платити не доведеться, бо маса харчів, вкритих крижаною глазур’ю, буде вказуватися без урахування льоду.

 

Термін придатності – по-новому. Термін придатності буде називатися по-різному. Наприклад, з’явиться маркування “Краще спожити до…”. Це буде означати що продукт, наприклад – кава, ковбаса або сир – за правильного зберігання ще можуть бути вжиті без шкоди для здоров’я після цієї дати. А продукти, які зберігаються ще довше, наприклад – цукор, сіль, міцний алкоголь або жувальна гумка – можуть взагалі бути без терміну придатності. Це вирішує виробник.

Позначка ГМО є обов’язковою, пише УП. Життя. Якщо в будь-якому інгредієнті продукту частка ГМО більше 0,9%. Виробники мають три роки, щоб перейти на нові стандарти інформування споживачів.

“Цей чай вилікує вас від безсоння!”

Ні. Виробники тепер не можуть приписувати лікувальні властивості продуктам, крім природних мінеральних вод та харчових продуктів для спеціальних медичних цілей. Усі ці заборони розповсюджуються як на рекламу, так і на маркування, упакування та зовнішній вигляд продуктів.

Крабові палички тепер без краба. Відомо, що крабові палички насправді не містять м’ясо краба. Це оброблене м’ясо риби. Деякі ж виробники малюють на упаковках продукту крабів, що може вводити в оману людей. Відтепер це буде заборонено.

У законі вказано, що виробники не зможуть вводити оману споживачів “за допомогою зовнішнього вигляду продукту, опису або графічних зображень про наявність у харчовому продукті певного компонента”, якщо його там немає.

“Цей батончик зарядить вас на весь день!”. Не зарядить. Солодощі містять прості вуглеводи, які є джерелом “швидкої” енергії. Тепер виробники не зможуть приписувати властивості або наслідки споживання продукту, яких він насправді не має.

Закон набрав чинності від 6 серпня. Нові етикетки та правила виробники будуть впроваджувати поступово. На це є три роки.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР